Безбар’єрність у дії: як філармонійний центр у Чернігові сприяє соціалізації людей з інвалідністю
Якраз напередодні повномасштабної війни Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм відчинив свої двері для відвідувачів після тривалої реставрації.

Як наголошує заступник гендиректора закладу Олександр Соломаха, це була особлива подія, адже значну увагу під час оновлення приміщення приділили його доступності. Тут встановлено пандуси та спеціальний підйомник для людей з інвалідністю, облаштовано зручний вхід, адаптовано туалетні кімнати.
«Коли відбувалася реставрація, ми розуміли, що недостатньо зробити фасад – потрібно адаптувати будівлю так, щоб вона стала безбар’єрною для людей із порушеннями слуху, зору, рухових функцій. Свої ідеї намагалися реалізувати у проєкті. Серед задумів було забезпечення безперешкодного підйому відвідувачів, які користуються кріслом колісним чи милицями, до концертної зали на другому поверсі. В результаті копіткої роботи – перемовин, консультацій, обстежень тощо – ми вирішили встановити підйомник. Конструктивні особливості пам’ятки архітектури місцевого значення не змінено», – розповів Олександр Соломаха.
Нині механізмом вантажопідйомністю 300 кг користуються 5-6 разів на місяць.
Серед уже постійних відвідувачів – 31-річний ветеран війни Сергій. Зараз він звільнений у запас. Після травми ноги на фронті змушений користуватися милицею. Це значно ускладнило доступ до громадських будівель через відсутність елементів безбар’єрності.
В одному з ветеранських просторів Сергію запропонували відвідати низку заходів. Зацікавила саме жива музика, адже свого часу навчався у музичній школі, класикою захоплюється й досі. Так ветеран потрапив у філармонійний центр. Каже, що був здивований побаченим облаштуванням. Під час першого візиту йому допомогли зайти, запропонували комфортне місце, все було організовано з повагою. Відтоді декілька разів на місяць відвідує заклад.
«Це знімає психологічний бар’єр. Відчуття, що ти можеш зробити це самостійно або з мінімальною допомогою, ментально прирівнює тебе до інших людей», – поділився ветеран.
Філармонійний центр Сергій радить відвідувати всім, навіть якщо музика сама по собі не цікава, для різноманіття. А найголовніша порада ветеранам – не цуратися психологічної підтримки.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.