Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 грудня, 14:01:05

Міністерка соцполітики відвідала Чернігівщину: як працюють соціальні сервіси у громадах

19.05.2025   09:38Агенцiя

На Чернігівщині з робочим візитом – міністерка соціальної політики Оксана Жолнович. Разом із начальником ОВА В’ячеславом Чаусом та його заступницею Жанною Шерстюк відвідали заклади соцсфери Ніжинського району.

У Центрі життєстійкості в Борзні працює п’ятеро фахівців. Сюди за допомогою звертаються члени родин військовослужбовців, ветеранів і полонених, внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю, а також діти. Лише цьогоріч таких відвідувачів було понад 1100.

Важливо, що простір безбар’єрний. Є облаштована зона для діток з розвиваючими іграми і книгами. Дитячий простір обладнали коштом організації «Save the Children» і Данської ради у справах біженців. Кімнати для індивідуального прийому громадян та групової роботи облаштували за підтримки місцевого бюджету.

До слова, послуги життєстійкості вже запроваджені в 9 громадах області, а ще 4 громади планують доєднатися до ініціативи.  

Також міністерка відвідала відділення стаціонарного догляду ЦНСП у Комарівці. Наразі там проживає 18 осіб. Усього ж відділення розраховане на 25 ліжко-місць. Комарівський центр надання соціальних послуг є учасником експериментального проєкту, що надає послуги стаціонарного догляду за принципом «гроші ходять за людиною». Впровадження такого підходу дозволяє отримувати послуги вчасно, в повному обсязі, а головне – людина сама може ухвалювати рішення щодо свого життя. Проєкт спрямований на підтримку внутрішньо переміщених осіб похилого віку та людей з інвалідністю. Вартість послуги на місяць на одну людину – 13,7 тисячі гривень. Фінансування здійснюється коштом держави. У межах цього проєкту, в Комарівському ЦНСП таку послугу отримують 8 людей.

    «Одним із наших пріоритетів є підтримка всіх людей, які страждають від війни. Сьогодні практично кожен відчуває стрес, втому, біль, втрату. Тому дуже важлива ментальна стійкість. Важливо підтримувати життєстійкість наших людей. Саме тому я дивлюся, як розвивається наша послуга життєстійкості в громадах. Також дивилися, як працюють програми по малому геріатричному догляду, підтриманому проживанню. Для того, щоб ті люди, які потребують догляду і перебувають у зоні бойових дій, мали можливість релокуватися і проживати гідно з доглядом. Також важливо долучатися до таких програм. Дякую, що Чернігівщина включається і використовує ці програми», - зазначила міністерка Оксана Жолнович.

    «Акцент на соціальних послугах для наших людей. Важливо всі ці речі масштабувати. Тут мова і про перетворення соціальних установ у комунальні некомерційні підприємства - для цього є спрощені механізми. А це - можливість підняти зарплатню для фахівців, надавати додаткові платні послуги і розбудовувати інфраструктуру», - акцентував В’ячеслав Чаус.



Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

 «Кожен зробив свою частину роботи, і це дозволило швидко стабілізувати ситуацію» — Геращенко про ліквідацію наслідків удару ворожого безпілотника

«Кожен зробив свою частину роботи, і це дозволило швидко стабілізувати ситуацію» — Геращенко про ліквідацію наслідків удару ворожого безпілотника 11:54

Сьогодні, 9 грудня, у Чернігівській міській раді відбулася традиційна щотижнева загальноміська нарада під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка. Участь у засіданні взяли керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради.

Чернігівщина лідирує за збором зернових та зернобобових культур

Чернігівщина лідирує за збором зернових та зернобобових культур 11:52

Станом на 4 грудня три області України вийшли у лідери за валовим збором зернових та зернобобових культур. Першість утримує Чернігівська область, впевнено випереджаючи Хмельниччину та Вінниччину.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:23

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

9 грудня: цей день в Україні і світі

9 грудня: цей день в Україні і світі 08:48

День 1385 Російська агресія - Day 1385 Russian aggression

У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14

Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини