Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 червня, 23:00:49

На Чернігівщині вшанували пам'ять жертв політичних репресій

19.05.2025   09:36Агенцiя

Щорічно у третю неділю травня Чернігівщина, як і вся Україна, вшановує пам’ять жертв політичних репресій. Пам’ятна дата цьогоріч припадає на 18 травня.

Вчора, 18 травня представники органів влади та громадськості зібралися біля пам’ятного знаку «Жертвам репресій періоду 30-40-х і початку 50-х років ХХ століття», розташованого поблизу села Халявин Новобілоуської територіальної громади.


Тут поховано понад 4 тисячі жителів області, закатованих у період масових репресій 1937-1938 роках за ініціативою керівництва СРСР. Жертв розстрілювали в місцях ув’язнення та звозили до місця таємного поховання.

Серед присутніх – заступник голови ОДА Іван Ващенко, начальник Чернігівської РВА Сергій Крамаренко, голова Новобілоуської ТГ Дмитро Федоров, представник Українського інституту національної пам'яті в області Сергій Бутко та громадськість.

Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до знаку жертвам політичних репресій.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

До 15 років позбавлення волі засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення зґвалтування своєї доньки 17:46

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним 44-річного мешканця Чернігівського району у вчиненні зґвалтування своєї 12-річної доньки (ч. 4 ст. 152, ч. 6 ст. 152 КК України).

“В ніч на Івана Купала” — разом з Академічним народним хором 16:45

Як завжди, неймовірно барвисту і виразну купальську програму запропонували глядачам артисти Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура.

Засуджено мешканця м.Чернігова за розбійний напад на військовослужбовця 16:21

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 32-річного місцевого жителя у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаним з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу, вчиненому в умовахвоєнного стану особою, яка раніше вчиняла розбій, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України.

Ще три громади області розробляють концепти безбар’єрних маршрутів 15:39

На Чернігівщині триває робота над формуванням комплексної мережі безбар’єрних маршрутів. Крім Олишівської селищної ради, дорожні карти таких проєктів намітили також Гончарівська, Коропська та Парафіївська громади.

Засуджено до 10 років позбавлення волі чоловіка за вбивство односельчанина 14:57

Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 54-річного мешканця одного з сіл Чернігівського району та області за фактом умисного вбивства знайомого своєї дружини (ч.1 ст.115 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини