Про розбудову антикорупційної політики на Чернігівщині – з представниками НАЗК
Сьогодні в Чернігові працювала команда представників Національного агентства з питань запобігання корупції. Зокрема, заступник голови НАЗК Сергій Гупяк зустрівся з керівниками структурних підрозділів. А для уповноважених представників ОДА та РВА з питань запобігання корупції провели навчання.
Говорили про налагодження співпраці з місцевою владою, розбудову доброчесності, залучення місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до реалізації антикорупційної політики.
«Наша мета – проговорити спільні точки дотику, можливості, варіанти посилення антикорупційної інфраструктури. Зараз ми знаходимося на етапі, коли всі відчувають, що тема корупції активно обговорюється. Щотижнево правоохоронні органи викривають факти неправомірного збагачення і дійсно може скластися враження про тотальну корупцію. Втім, спеціалісти, які працюють в цій сфері скажуть, що це не так. Це – побічне явище активної роботи держави протягом останніх 10 років. У 2015 році кількість громадян, які стикалися з корупцією, становила 70%, в 2024 – 18,5%. Це свідчить про те, що кроки, які ми робимо, реально працюють», – зауважив Сергій Гупяк.
Так, в області діє антикорупційна програма, яку розробили до 2026 року. Там визначені 20 корупційних ризиків і шляхи їхньої мінімізації: від сфери публічних закупівель – до взаємодії з громадськістю і контролю використання бюджетних коштів.
Зокрема, при ОДА діє робоча група «Прозорість і підзвітність». У її складі – представники СБУ, Нацполіції, структурних підрозділів ОДА, обласної ради та громадськості. Робоча група слідкує за прозорістю закупівель та проєктів відновлення. Вже промоніторили та проаналізували понад 14 тисяч закупівель. У випадках неефективного витрачання коштів слідувала негайна реакція і швидкі рішення.
До слова, рік тому Меморандум про співпрацю з Чернігівською ОВА підписали декілька інститутів громадянського суспільства. Серед них – представники коаліції «Сіверщина», Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців «Сіверщина», Антикорупційної громадської спілки «Совість», Чернігівської регіональної торгово-промислової палати, громадських організацій «Сяйво Сіверщини» та «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини».
Серед результатів річної співпраці, зокрема, мінімізація спекуляцій на темі відновлення, вирішення кадрових питань, напрацювання ефективного досвіду діалогу з вищими органами влади.
«Обговорили багато робочих моментів. Прозорість закупівель і проєктів відновлення – принципові питання. Щиро радію, що у важливі оборонні проєкти області зайшли контролюючі органи якраз на етапі їхньої реалізації, а не після. Стосовно декларування, то портал обʼєктивно стає кращим і зручнішим. І ще одне - порушив питання термінів спецперевірок кандидатів на ключові державні посади в області. Наш регіон - прикордонний, саме тому він потребує дуже швидких та ефективних кадрових рішень. Дякую Сергію Гупяку і його команді за змістовну розмову», – підсумував начальник ОВА В’ячеслав Чаус.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.