120 учнів та учениць взяли участь у профорієнтаційному проєкті DECIDE
120 учнів із чотирьох чернігівських закладів загальної середньої освіти — гімназій № 3, 20, 30 та ліцею № 22 — стали учасниками пілотного навчального курсу з професійної орієнтації. Його реалізовано в рамках швейцарсько-українського проєкту DECIDE за участю управління освіти Чернігівської міської ради.
Метою курсу є допомога школярам у свідомому виборі майбутньої професії та підготовці до навчання у старшій профільній школі. Програма передбачала використання матеріалів курсу JOBs Цюрихського педагогічного університету, практичні заняття, візити на місцеві підприємства, участь у Кулінарному батлі та знайомство з професіями разом із Чернігівським професійним ліцеєм залізничного транспорту.
— Ідея цього пілоту полягає в тому, щоб у подальшому його результати були поширені по всій Україні. Наразі триває реформа старшої профільної школи, в межах якої учні зможуть більш поглиблено вивчати предмети, необхідні для їхньої майбутньої професійної діяльності. Для цього ще на етапі базової школи, тобто в 7-9 класах, потрібно починати визначатися з професійним спрямуванням. Ми тестуємо підхід, коли діти змалку замислюються над своїм кар’єрним вибором, — зазначила проєктна менеджерка швейцарсько-українського проєкту DECIDE Валентина Полторак.
Учасники курсу відвідували профорієнтаційні гуртки, які проводили кар’єрні радники — вчителі закладів освіти, що пройшли відповідне онлайн-навчання за участі викладачів Цюрихського університету.
— Зараз ми точно можемо зробити висновок, що такий підхід до профорієнтації є правильним, і його необхідно масштабувати в усіх закладах освіти, — наголосив начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.
Завдяки підтримці проєкту DECIDE у Чернігові створено два профорієнтаційні хаби. Один з них — кулінарний — уже функціонує на базі Чернігівського центру професійно-технічної освіти. Інший — великий профорієнтаційний хаб із восьми професій — незабаром відкриється в Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту.
— Ці хаби створені для того, щоб школярі могли спробувати себе в різних професіях, поспілкуватися з представниками бізнесу та цікавими людьми, які поділяться своїм кар’єрним шляхом, — пояснила Валентина Полторак.
Яскравим прикладом практичної реалізації ідей профорієнтації став захід «Фест-портал у світ професій», що відбувся на базі залізничного ліцею. Учні шкіл, отримавши «трудові книжки», відвідали 16 локацій, де виконували практичні завдання. Вони вчилися замінювати фільтри для води, класти плитку, наносити рідкі шпалери, працювали зварювальниками, прокладали залізничний маршрут, готували чай та навіть приміряли на себе роль провідника.
Реалізація проєкту кар'єрного супроводу учнів у виборі майбутньої професії в межах напряму «DECIDE: ПРОФТЕХ» швейцарсько-українського проєкту DECIDE стала важливим кроком до оновлення профорієнтаційної роботи в закладах освіти, а також посилила взаємодію між школами, професійною освітою, владою та бізнесом.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Фотографії Максима Чуба та зі сторінки у Facebook Василя Білогури
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.