Шанс для дітей із кризових родин: у парламенті презентували законопроєкт про наставництво
У Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт, що передбачає системне впровадження інституту наставництва для дітей. Ініціаторами виступили народні депутати від партії "Слуга Народу".

"Іноді дитині достатньо однієї людини, щоб не збитися з курсу. Не супергероя. Просто когось, хто скаже: "Я поруч. І в тебе все вийде!". Саме так працює наставництво – коли хтось із досвідом бере за руку того, хто лише починає свій шлях. І нарешті в Україні з’являються чіткі правила для тих, хто хоче бути поруч із дитиною не з обов’язку, а з віри в неї", – пояснює голова партії "Слуга Народу", народний депутат Олена Шуляк.
Наставником можна буде стати, як говорять у політичній силі, не лише для вихованця інтернату, а й для підлітка з прийомної родини, кризової сім’ї або навіть молодої людини, яка вже досягла повноліття, але ще потребує підтримки.
Вперше в українському законодавстві також пропонується запровадити формат корпоративного наставництва. Бізнес зможе розробляти менторські програми з професійної орієнтації, соціальної адаптації та підготовки до самостійного життя.
"Це не просто норма в законі – це шанс для кожної дитини мати поруч надійного дорослого. Я вдячна усім, хто долучився до створення цієї ініціативи, зокрема партійному руху "ЗеЖінки" та моїй колезі Тетяні Скрипці", – зазначає Шуляк.
Документ уже направлено до профільного парламентського комітету. У партії "Слуга Народу" підкреслюють: це ще один крок до країни, де кожна дитина не залишається наодинці.
Нагадаємо, раніше у партії "Слуга Народу" повідомляли, що цього року 1600 ветеранів отримають від держави кошти на власне житло на суму майже 4 млрд грн. В середньому на одну оселю виділяється близько 2,5 млн грн.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).