Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 22 червня, 14:18:41

На Варвинщині будують протирадіаційне укриття і вже модернізували харчоблок

24.04.2025   13:25Агенцiя

У закладах освіти Варвинської громади відкрили модернізований харчоблок і триває будівництво протирадіаційного укриття. Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус - з робочим візитом на Прилуччині.

Із понеділка понад 200 учнів Журавської школи імені Г.Ф. Вороного обідають у новенькому харчоблоці. Капітальний ремонт зробили на умовах співфінансування. Понад 4 мільйони гривень - кошти державної субвенції, більше 1,5 мільйона гривень профінансував місцевий бюджет.

    «У день, коли ми приїхали в школу, в меню був борщ зі сметаною, макарони з маслом, нагетси, салат із капусти, узвар і апельсини. Я помітив, що тут закупили новий посуд - не металевий. Це тішить», - прокоментував В’ячеслав Чаус.

У Журавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Г.Ф. Вороного діти навчаються очно. Тепер є можливість організувати для них повноцінне і збалансоване харчування в новенькому харчоблоці.

Раніше тут відкрили оновлене протирадіаційне укриття. Із ремонтом допоміг швейцарсько-український проєкт DECIDE.

Читати про це тут: «Освіта і бізнес: на Прилуччині будують укриття та інвестують у розвиток агросектору»
У Журавці приділяють увагу дошкіллю. Так, у яслах-садочку «Журавлик» завершують ремонтувати укриття. Залишилося тільки дофарбувати підлогу. Ремонтні роботи профінансувала Фундація Олени Зеленської. Наприкінці цього тижня, у пʼятницю, почнуть умебльовувати укриття. Заклад відвідують 55 дітей. Для них організували гаряче харчування.

    «Безпека освітнього процесу - це те, над чим ми працюємо постійно. Нарощуємо банк укриттів як у прикордонних, так і в південних громадах області», - акцентував В’ячеслав Чаус.

Під час візиту на Прилуччину відвідали і Варвинський ліцей №1. Цей заклад освіти повністю енергонезалежний - тут встановили сонячні панелі. Минулоріч стартували роботи з будівництва протирадіаційного укриття - держава виділила 27 мільйонів гривень дотації. Сховище зможе вмістити 270 осіб. Роботи планують завершити у грудні. А поки тут використовують власне найпростіше укриття або перечікують тривоги у сусідній будівлі, де є протирадіаційне.
Начальник ОВА також зустрівся з активом громади. Серед проблемних питань - будівництво протирадіаційного укриття в найбільшому садочку Варви. Важливо, що цей проєкт вже в системі DREAM - це високі шанси знайти донора, а відтак - кошти.

Під час зустрічі обговорили й фінансування інших проєктів. Зокрема, укомплектування закладів освіти новою комп’ютерною технікою. Порушували і питання ветеранської політики - безкоштовне зубопротезування і пільгові перевезення.

    «Наболіле на Чернігівщині - дороги. Активно допомагають аграрії, ремонтують власними силами. Ясно, що цього замало. Проблематику знаю. Будемо працювати. Принагідно хочу подякувати Варвинщині за проактивну підтримку Сил оборони. Близько 21 мільйона гривень Варвинська селищна громада передала ЗСУ в минулому році. І на цьому не зупиняються», - наголосив В’ячеслав Чаус.

 



Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Посол Франції оглянув обласний центр ветеранів війни, в якому зробили ремонт за підтримки ACTED 14:11

Днями в межах робочого візиту Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Гаель Весьєр разом із заступником голови ОДА Іваном Ващенком відвідали Чернігівський обласний центр ветеранів війни.

10 медалей у скарбничці Чернігівщини: підсумки Всеукраїнського турніру з боксу 13:40

З 07 до 14 червня у місті Корсунь-Шевченківський відбувся Всеукраїнський турнір з боксу серед юнаків та дівчат, який зібрав понад 250 найсильніших спортсменів з різних регіонів України.

Начальник поліції Чернігівщини Володимир Тимошко відзначив за професіоналізм і самовіддану службу бійців спецпідрозділу КОРД 13:12

20 червня, 10-ту річницю створення підрозділу відзначають бійці Корпусу оперативно-раптової дії Національної поліції України. Володимир Тимошко привітав спецпризначенців та вручив їм заохочувальні відзнаки та подяки

Поліція Чернігівщини упродовж доби повернула батькам трьох зниклих дітей 12:41

19 червня до поліції надійшли повідомлення про зникнення трьох дітей: 4-річної дівчинки і 14-річного хлопця з Чернігова та 12-річної дівчинки з Борзни. На щастя, з дітьми все гаразд, їх оперативно розшукали.

За підтримки Франції у двох лікарнях Чернігівщини облаштували модернізовані укриття 12:19

Йдеться про дитячу та психоневрологічну обласні лікарні. Реалізувати проєкти вдалося завдяки Програмі здоров’я французької агенції з міжнародного технічного співробітництва Expertise France.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини