Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 листопада, 09:20:41

До 12 років позбавлення волі засуджено військового зс рф, який знущався над мирним жителем Чернігівщини

15.04.2025   14:40Агенцiя

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального судового розгляду визнано винним військовослужбовця рф у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Вироком Чернігівського районного суду його засуджено до 12 років позбавлення волі.

Прокурор у суді довів, що у березні 2022 року озброєний автоматичною вогнепальною зброєю військовослужбовець зс рф зайшов на територію одного з приватних домогосподарств в тимчасово окупованому селі Золотинка Чернігівського району. Погрожуючи вогнепальною зброєю та принижуючи людську гідність власника господарства, обвинувачений наказав йому бігати по присадибній ділянці та здійснив декілька пострілів в землю біля ніг потерпілого, імітуючи полювання на людину.
Після цього він змусив потерпілого поставити собі на голову паперову коробку «сухий пайок армії рф» та здійснював по ній постріли з вогнепальної зброї.
Такі знущання над цивільною особою тривали близько години.
Відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, застосування катування або нелюдського поводження щодо цивільних осіб заборонено.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчим управлінням ГУНП в Чернігівській області за оперативного супроводу УСР в Чернігівській області ДСР НПУ.
 

Останні новини Чернігівщини

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07

Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.

 Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів

Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03

Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.

За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12

13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини