Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 13 лютого, 21:07:44

На Чернігівщині офіційно стартував проєкт Expertise France «Стійкість»

14.04.2025   11:59Агенцiя

Упродовж майже двох років французьке агентство міжнародного технічного співробітництва Expertise France спільно з Міністерством соціальної політики та Міністерством освіти і науки України реалізовуватиме на Чернігівщині проєкт «Стійкість»

У фокусі ініціативи – підтримка закладів профтехосвіти (Чернігівського професійного будівельного ліцею та Чернігівського центру професійно-технічної освіти), а також забезпечення якісних соціальних послуг для вразливих верств населення, зокрема дітей з інвалідністю. Бюджет проєкту перевищує 2,2 мільйона євро.

І хоча офіційне відкриття «Стійкості» відбулося наприкінці минулого тижня в Києві, робота над впровадженням проєкту розпочалася набагато раніше. Так, у листопаді минулого року Expertise France та Чернігівський професійний будівельний ліцей підписали Лист про наміри та співробітництво. Відбулася і низка навчально-ознайомчих візитів представників області до Франції.

    «Вкотре почув, що Чернігівщина – один із пріоритетних регіонів для наших французьких партнерів. Дякую за дружбу. Переконаний, що згодом Чернігівщина стане міцним і надійним партнером для Франції», – наголосив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, долучившись до заходу онлайн.

На одній із панельних дискусій, вже в офлайн-режимі, заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк розповіла про виклики щодо розвитку професійної освіти області та зміни, що наразі відбуваються з метою швидкого й ефективного реагування на запити роботодавців.

    «Маємо 14 навчально-практичних центрів, цього року додаємо ще шість. Загалом же навчаємо 60 професіям. Тож рухатися є куди. Також запроваджуємо нові спеціальності, такі як оператор безпілотних систем, фахівець з монтажу і обслуговування сонячних систем. Разом із колегами проєкту «Стійкість» працюємо над новими навчальними програмами, що стосуються енергоефективності. До речі, у проєкт увійшли заклади громадського харчування – кухарі та майстри виробничого навчання набуватимуть досвіду у Франції», – зазначила Жанна Шерстюк.

На сьогодні, крім модернізації закладів профтехосвіти, для Чернігівщини дуже гостро стоїть питання їхньої відбудови. Тут знову ж таки прийшли на допомогу міжнародні партнери, серед яких – Expertise France та Бельгійське агентство з розвитку Еnabel.

Попередньо шляхи підтримки та розвитку професійно-технічної освіти регіону представники Expertise France обговорили під час робочого візиту минулого місяця. Серед можливих напрямів співпраці – проведення навчальних семінарів і тренінгів за участі провідних французьких та українських фахівців, розвиток м’яких навичок у здобувачів освіти та педагогів, посилення методичної роботи й обмін досвідом у змішаних форматах, підготовка і перепідготовка дорослого населення, зокрема ветеранів війни.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні

На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15

Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.

Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10

10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.

Надзвичайні події в області за останню добу 12:15

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.

Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49

Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини