Координаційна рада з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі затвердила План спільних дій на 2025 рік
У Чернігові 21 березня у конференц-залі управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради відбулось засідання Координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
Засідання проходило під головуванням заступниці міського голови Вікторії Пекур. Участь у ньому взяли представники та представниці управлінь міської ради: освіти, охорони здоров'я, у справах сім'ї, молоді та спорту; служби у справах дітей; міського центру соціальних служб та департаменту соціальної політики, а також представники правоохоронних органів, громадських організацій та інших служб, робота яких спрямована на соціальний захист прав сім'ї, дітей та жінок.

Учасники зустрічі обговорили стан запобігання та протидії домашньому насильству, стан впровадження Корекційної програми для кривдників, які вчинили домашнє насильство.
Крім того, затвердили План спільних дій на 2025 рік. Серед його напрямків:
забезпечення комплексного інтегрованого підходу до подолання домашнього насильства, що передбачає розробку та затвердження алгоритмів взаємодії між суб’єктами, проведення міжвідомчих зустрічей;
запобігання, профілактика – це проведення інформаційних кампаній, впровадження освітницьких програм у школах та громаді, розробка профілактичних заходів для груп ризику;
захист і підтримка постраждалих – потребує розробки та затвердження відповідної програми, зміцнення мережі надавачів послуг, зокрема, мобільних бригад;
притягнення кривдників до відповідальності та зміна їх поведінки. Для цього необхідно проводити навчання спеціалістів, які реалізовуватимуть програми для кривдників, забезпечити системний моніторинг рецидивів.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Від «Власної справи» до відшкодування збитків через війну: якою державною підтримкою може скористатися бізнес Чернігівщини 11:37
Наразі в Україні діє низка державних програм, спрямованих на підтримку підприємництва. При цьому прифронтові регіони, зокрема й Чернігівщина, мають певні переваги порівняно з іншими територіями.
З 1 квітня починається прийом заяв на зарахування дітей до 1-го класу закладів освіти міста Чернігова 11:14
Заява, встановленого зразка, про зарахування дитини до 1-го класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає (перебуває) ця дитина, подається одним із батьків дитини (з пред'явленням документу, що посвідчує особу заявника) особисто до 29 травня 2026 року.
Підірвав навчальну гранату в багатоповерхівці: чернігівські поліцейські затримали хулігана 10:42
Поліцейські Чернігівського райуправління поліції затримали 52-річного містянина, який вчинив хуліганські дії із застосуванням навчальної гранати.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:09
Протягом минулої доби зареєстровано 12 небезпечних подій, а саме: 12 пожеж.
На Чернігівщині реалізують великий кліматичний проєкт у рамках програми ЄС «Horizon Europe» 09:48
У Чернігові відбулося установче засідання у рамках проєкту «Чернігів за кліматичні дії та сталу трансформацію». Захід відбувся на базі Національного університету «Чернігівська політехніка».