Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 квітня, 14:21:26

В ОВА обговорили питання меморіалізації в Чернігові

13.03.2025   16:44Агенцiя

Сьогодні у Чернігівській ОВА зібралися родини загиблих захисників, представники громадських організацій, Чернігівської міської військової адміністрації та міської ради. На порядку денному – питання меморіалізації.

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус повідомив, що отримав звернення від ініціативної групи, куди входили, зокрема, сім’ї полеглих. Там порушувався ряд питань щодо вшанування пам’яті загиблих героїв.

    «Питання меморіалізації в громадах – це компетенція громад. У Чернігові воно не вирішується, тому долучилася ОВА. Ми не вперше збираємося стосовно питання вшанування пам’яті загиблих захисників, але вперше ця зустріч публічна. Найболючіше питання уже тривалий час — Алея Героїв. У Чернігові немає місця, де були б зібрані всі імена полеглих оборонців. Прикро і соромно. Час переходити від слів до дій», – зауважив В’ячеслав Чаус.

Очільник ОВА доручив представникам місцевої влади напрацювати конкретне рішення з цього питання.

Наразі триває робота над розробкою пам’ятного знака усім полеглим. Його планують встановити біля Катерининської церкви. Цьому рішенню передували 8 зустрічей з родинами загиблих.

Серед інших питань – супровід полеглих героїв при похованні, меморіалізація в закладах освіти, нагороди від міської громади загиблим захисникам та перейменування вулиць на їхню честь.

Представник Чернігівського МТЦК та СП повідомив, що установа здійснює супровід поховання. Екіпаж Військової служби правопорядку присутній протягом усієї церемонії поховання – вони перекривають рух і супроводжують процесію. Окрім того, доєднується поліція і органи місцевого самоврядування.

Що стосується меморіалізації в закладах освіти, то у школах Чернігівської громади створені кімнати пам’яті.

    «У кожному закладі освіти облаштований музей або кімната пам’яті, де зібрані усі матеріали про загиблих героїв. Там проходять хвилини мовчання, виховні уроки, години спілкування», - повідомила заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур.

Порушувалося питання нагородження міською громадою посмертного відзнакою кожного загиблого  захисника. В’ячеслав Чаус рекомендував міській раді прийняти необхідні рішення.
 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 11:30

Протягом минулої доби зареєстровано 13 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 12 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.

Поліція встановлює обставини поранення дитини у Ніжині 11:28

Вчора вдень до поліції надійшло повідомлення про те, що в місті Ніжин 12-річний хлопчик отримав поранення ноги з предмета, що схожий на травматичний пістолет.

Вражаючі результати чернігівської спортсменки на всеукраїнських змаганнях!

Вражаючі результати чернігівської спортсменки на всеукраїнських змаганнях! 11:22

З 14 до 19 квітня в Умані відбулися Кубок України та Всеукраїнські змагання серед юніорів та юніорок 2008–2009 років народження пам’яті олімпійської чемпіонки Юлії Рябчинської з веслування на байдарках і каное.

21 квітня: цей день в Україні і світі 09:19

День 1518 Російська агресія - Day 1518 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини