Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 травня, 17:17:47

Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу

07.03.2025   10:14Агенцiя

Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах.

Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
Комунікаційниця хабу Світлана Білоус представила гендерний моніторинг онлайн медіа Чернігівської області за 2025 рік, який проводився з 3 по 7 лютого Інститутом масової інформації. За цей час було проаналізовано 250 новинних матеріалів з найбільш відвідуваних сайтів (0462.ua, Gorod.cn.ua, Суспільне Чернігів, Челайн , Час Чернігівський).
За результатами моніторингу, кількість експертів становить 57%, а експерток – 43%. Жінки найбільше були в ролі експеток в тематиці культури, медицини та соціальної сфери, а чоловіки – у сферах війни та політики.
В свою чергу, кількість героїнь новинних матеріалів складає лише 24%, у той час героїв – 76%. Жінки переважають як героїні новин у темах місцевої політики, охорони здоров'я та медицини, соціальної сфери та спорту. Чоловіки як герої новини  домінують у сферах кримінальної хроніки та  війни.
За період моніторингу онлайн медіа проявів  сексизму та гендерних  стереотипів виявлено не було.
Також, під час заходу представниця Нацради з питань телебачення та радіомовлення у Чернігівській області Ірина Сенченко представила свій моніторинг новин в ефірах чернігівських телеканалів. Протягом другого півріччя 2024 року було проаналізовано 204 новинних сюжетів на телеканалах "Дитинець", «Новий Чернігів» та «41-Прилуки».
«На всіх телеканалах передачі новин створені за участю експертів та експерток. За даними моніторингу, експертів 57%, а експерток – 43%. Тобто, можна зробити висновок, що телеканали у своїм сюжетах дотримуються гендерного балансу»,- зазначила Ірина Сенченко.
У той же час, за її словами, гендерний баланс не дотриманий у розрізі професії – лише 7% авторів сюжетів чоловіки, решта, відповідно, жінки.
Як додав голова Національної спілки журналістів УКраїни у Чернігівській області Олександр Назаренко, відповідно до даних моніторингу, у матеріалах друкованих медіа в 2-3 рази зросла кількість фемінітивів. Також, газети намагаються дотримуватися гендерного балансу з експертами та експртками, а також, героями та героїнями статей.
«Те, що у військовій сфері більше експертів чоловіків – це природно, так і те, що, до прикладу, в медицині більше експерток жінок. Ми у медіа рухаємося у правильному напрямку і скоро чоловіків-медійників буде більше»,- сказав Назаренко.
Нагадаємо, Медіабази — це мережа регіональних хабів для журналістів, які Інститут масової інформації створив восени 2022 року для підтримки роботи незалежних медійників в умовах повномасштабної війни Росії проти України. У медіабазах медійники можуть безоплатно отримати захисне обладнання, пройти тренінги, попрацювати зі світлом й інтернетом тощо.
 

Останні новини Чернігівщини

 Міжнародний комітет Червоного Хреста підбиває підсумки роботи на Чернігівщині та планує подальшу співпрацю

Міжнародний комітет Червоного Хреста підбиває підсумки роботи на Чернігівщині та планує подальшу співпрацю 11:07

Упродовж декількох днів в області працювала делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста (далі – МКЧХ). До роботи долучилися також представники міністерств закордонних справ європейських країн, зокрема Польщі, Чехії, Латвії, Литви та Естонії.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:04

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

22 травня: цей день в Україні і світі 08:36

День 1549 Російська агресія - Day 1549 Russian aggression

 У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії

У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22

У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.

За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20

У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини