Чотири нових дитячих будинки сімейного типу та 36 прийомних сімей створено минулого року, або як на Чернігівщині працюють над влаштуванням дитини у родину
До цих форм сімейного виховання у 2024 році залучено 92 дитини. Це перевищує показник як 2023 року, коли таких дітей було 73, так і статистику періоду до повномасштабного вторгнення.
Загалом вже понад пів тисячі дітей Чернігівщини виховуються у прийомних сім’ях (ПС) та дитячих будинках сімейного типу (ДБСТ), яких в регіоні на початок року нараховувалося 170 та 31 відповідно.
Про це повідомив сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА заступник начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації Станіслав Железний.
«Одним з головних завдань держави був, є і буде захист прав та законних інтересів дітей, їх благополуччя та всебічний розвиток. Зокрема, соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримка родин у кризових ситуаціях. Наша мета проста – щоб кожна дитина жила в родині, а не в закладі інституційного догляду», – наголосив спікер.
Загалом на Чернігівщині – 1869 сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 93% – охоплені сімейними формами виховання.
Стосовно усиновлення, то минулого року так влаштовано 54 дитини з регіону. З них 52 усиновлено громадянами України, а 2 – іноземцями.
За словами Станіслава Железного, взагалі на час воєнного стану усиновлення дітей іноземцями призупинено. Втім є виключення, коли особи з іншої країни вирішили усиновити дитину, яка є рідним братом/сестрою раніше усиновленої ними дитини. Саме таке виключення – єдиний випадок в Україні – і було застосоване у Чернігівській області.
Наразі в області є 34 кандидати в усиновлювачі: 33 подружні пари та одна одинока особа.
Усиновлюють здебільшого немовлят, дітей до 10 років. На жаль, охочих усиновити дітей старшого віку дуже мало.
«Як і [усиновити – ред.] дітей з родинних груп (декілька рідних між собою братів/сестер). Законодавством не дозволено розривати родинні зв’язки. На жаль, багато дітей мають суттєві вади розвитку, інвалідність. Тому наше завдання – зробити так, щоб, незважаючи на вік та стан здоров'я дітей, вони опинилися у родині», – акцентував спікер.
Найбільш чисельна та розповсюджена серед сімейних форм виховання – опіка та піклування. На Чернігівщині у таких сім’ях зараз перебувають 1215 дітей.
Дізнатися більше про те, як взяти дитину до родини, можна, звернувшись до служб у справах дітей (особисто, по телефону або знайти інформацію на сайті).
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Про присвоєння меморіалу в Ягідному статусу національного і включення культурного ландшафту Чернігова до Попереднього Списку ЮНЕСКО – на засіданні Комітету ВРУ в обласному центрі 15:54
Учора в Чернігові відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. У фокусі – питання культури.
Держава системно та централізовано розвиватиме ветеранський спорт 15:45
Відтепер централізованим розвитком ветеранського спорту займатиметься Міністерство у справах ветеранів. Нещодавно таке рішення ухвалила Верховна Рада.
Чернігівська лучниця — серед призерів чемпіонату України U21 у Львові 11:36
З 12 до 16 червня у місті Львів відбувся чемпіонат України серед юніорів (U21) зі стрільби з лука, у якому взяли участь 184 спортсмени з 11 областей України та міста Києва.
Понад 350 тисяч нових підручників – для шкіл Чернігівщини 11:34
У переліку отриманого – видання, за якими навчатимуться учні 1-2 класів. Оновлені підручники з інформатики, української мови, зарубіжної та української літератур отримали п’ятикласники. З мистецтва – шестикласники.