Латвія допомогла Чернігівщині з капітальним ремонтом ще двох соціальних об’єктів
На фінішній прямій – капітальні ремонти харчоблока в обласній дитячій лікарні та садочку № 19 Чернігівської міської ради.
Роботи профінансував Уряд Латвії в межах проєкту «Латвія для Чернігова: реконструкція соціальної інфраструктури», виконавцем якого є Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН). На обидві ініціативи спрямовано більш ніж мільйон доларів.
З ходом робіт сьогодні ознайомилася латвійська делегація, у складі якої – Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява та його заступниця з питань реформ і реконструкції Мадара Сіліня.
Дитячий садок в одному з мікрорайонів Чернігова зазнав руйнувань під час активних бойових дій у березні 2022 року. Тоді внаслідок авіабомбардування шкіл, що поруч, та артилерійських обстрілів, у приміщеннях вибило двері та вікна, пошкоджено внутрішні системи, дах та фасад. Частину робіт – заміну вікон та дверей, облаштування укриття – виконано коштом державного та місцевого бюджету. Левовий же обсяг – за латвійською стороною: реконструкція системи опалення та освітлення, ремонт і утеплення фасаду й покрівлі, відновлення внутрішніх приміщень садочка. Наразі потребує часу облаштування харчоблока та доукомплектування кімнат меблями.
Майже закінчена і реконструкція приміщення харчоблока в обласній дитячій лікарні. Підрядник планує здати об’єкт у першому кварталі цього року. Ситуація подібна із дитячим садочком – потрібно встановити обладнання.
Варто зазначити, що в цьому медзакладі латвійці планують реалізувати ще одну масштабну ініціативу – реконструкцію частини приміщення під операційний блок для новонароджених в межах проєкту «Надання підтримки Україні шляхом реалізації пріоритетних проєктів відбудови в Чернігівській області» (реалізує ГО «Підприємці за мир»). Процес уже розпочався.
Латвійська сторона зауважила, що внаслідок реалізації проєктів об’єкти кардинально змінилися, адже делегати неодноразово відвідували їх до початку робіт. Зі свого боку перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем подякував за різнопланову та всебічну підтримку області з початку повномасштабної війни.
Принагідно латвійці оглянули об’єкти, які планують взяти у роботу вже цього року. Серед них – Центр захисту прав людини Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в місті Чернігові, педіатричне відділення Чернігівської центральної районної лікарні, один із навчальних корпусів Чернігівської політехніки.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41
У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.
Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19
З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.
Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28
У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.