Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 грудня, 16:05:41

Визнано протиправною бездіяльність Седнівської селищної ради щодо невжиття заходів до збереження самозаліснених земель

13.02.2025   11:48Агенцiя

На органи місцевого самоврядування покладається обов’язок віднесення самосійних лісів до самозалісених ділянок та їх використання виключно за цільовим призначенням.

Відповідну роботу з цих питань проводять працівники територіальних управлінь Держлісагентства України у взаємодії з відповідними органами місцевого самоврядування, що за рішеннями сесії передають самозаліснені ділянки спеціалізованим лісогосподарським підприємствам.
Водночас, Новгород-Сіверською окружною прокуратурою в ході реалізації конституційної функції зафіксовано факт протиправної бездіяльності однієї з селищних рад Чернігівської області.
Встановлено, що всупереч передбаченої законодавством процедури Седнівською селищною радою у розгляді подання органу виконавчої влади з питань лісового та мисливського господарства у віднесенні земельних ділянок до самозалісених відмовлено.
Реагуючи на виявленні порушення та вживаючи невідкладних заходів на поновлення порушених інтересів держави, окружною прокуратурою подано позов до суду.
Надавши оцінку позиціям сторін, враховуючи аргументацію прокурора, рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду позов окружної прокуратури задоволено повністю та визнано протиправною бездіяльність селищної ради щодо непроведення обстеження одного з масивів самозаліснених земель загальною площею більше 84 га на предмет їх віднесення до самозаліснених та винесення такого питання на сесію селищної ради із зобов’язанням вжиття таких заходів.
Реагування прокурора має на меті забезпечення збереження та раціонального використання земель лісового фонду, їх подальше розширення за рахунок самозаліснених ділянок, тож подальша робота з цих питань триває.
 

Останні новини Чернігівщини

24 грудня: цей день в Україні і світі

24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38

День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression

Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00

2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.

Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56

Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54

Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47

Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини