У Верховній Раді озвучили кроки, які допоможуть запобігти демографічній кризі
Окрім безпекового фактору, тобто завершення війни та встановлення справедливого миру, на бажання українців повернутися додому з-за кордону впливатимуть ще два важливі фактори.

Це – працевлаштування та забезпеченість житлом, зазначає голова партії "Слуга Народу", народний депутат Олена Шуляк.
У контексті розв'язання житлового питання, пояснює вона, держава має діяти в трьох напрямках: продовжувати програму "єВідновлення", за якою українці отримують компенсації на ремонт, купівлю чи відбудову житла, робити більш доступною іпотечну програму "єОселя" і створити нову, ефективну житлову політику, яка наразі діє ще за умовами Житлового кодексу 40-річної давнини.
В тому, що стосується "єВідновлення", говорить Олена Шуляк, надважливо розширити дію програми для українських переселенців, чиє зруйноване або пошкоджене житло залишилося на тимчасово окупованих територіях. Запит на це, за її словами, надзвичайно високий, і механізм уже напрацьований. Партія "Слуга Народу", як вона додає, добиватиметься якнайшвидшого розширення програми "єВідновлення".
Наступним кроком, на якому наголошують у політичній силі, має стати спрощення умов програми доступного кредитування "єОселя" для купівлі житла. Насамперед для вимушених мігрантів за кордоном і ВПО. Мова йде зокрема про зниження відсоткової ставки з 7% до 3%, а першого внеску з 20% до 15%.
Олена Шуляк також переконана, що вкрай ефективним у розв'язанні житлового питання для українців, які були змушені виїхати за кордон, буде реформування житлової політики, яка в Україні й досі регулюється Житловим кодексом 1983-го року. Власне, як один із "результатів", сотні тисяч українців і досі стоять у квартирних чергах, з яких щорічно отримують житло не більше кількох сотень громадян.
Нова житлова політика, над розробленням якої працюють партійці "Слуги Народу", допоможе вирішити як застарілі житлові проблеми, накопичені роками, так і ті, що спровокувала війна. Відповідний законопроєкт передбачає створення низки механізмів, які дадуть можливість кожному українцю реалізувати своє право на житло. Зробити це можна буде за допомогою кількох інструментів.
"По-перше, йдеться про фінансово-кредитні механізми, які дадуть змогу придбати або побудувати собі житло. По-друге, йдеться про фонд соціального житла", – заявила Олена Шуляк й додала, що таке житло перебуватиме у власності громад. Його надаватимуть тим родинам, які потребують соцзахисту: наприклад, це ті, хто залишився без домівки через війну або через аварійний стан будинку, це діти-сироти або люди з інвалідністю. Вартість оренди такого помешкання буде нижчою за ринкову, такою, яку зможе "потягнути" конкретна родина.
Водночас Шуляк наголосила, що надважливим для повернення українців є також питання стабільного працевлаштування. Воно можливе за умови розвитку підприємництва, що, своєю чергою, означатиме створення нових робочих місць. Для цього останнім часом пропонується багато законодавчих змін, ініційованих командою влади. Серед останніх – ухвалення законопроєкту, який дає змогу розпочати певний бізнес без отримання ліцензій та дозволів до кінця воєнного стану. Для створення ж нових робочих місць держава запроваджує дієві програми підтримки бізнесу. Це насамперед пільгове кредитування та надання грантів на власну справу.
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.