Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 22:31:59

Різдвяне послання архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія

06.01.2013   11:22Агенцiя

боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Чернігівської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій

архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій


Дорогі браття і сестри!

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

“Діва днесь Пресущого народжує, і земля вертеп Неприступному приносить, Ангели з пастирями славословлять, і волхви із зіркою подорожують.

Нас бо ради народилося Немовля, Предвічний Бог”

Кондак свята Різдва Христового

У цих радісних і величних словах Церква оспівує Різдво Христове, нагадуючи нам про “велику благочестя тайну: Бог явився у плоті” (1 Тим. 3:16). Народження у Вифлеємі Ісуса Христа не є таємницею ні для кого. Але тайною, яка відкривається лише в Дусі Святому, є відповідь на питання – як Предвічний Бог, Творець неба і землі, народився від Діви? Як Син Божий став і Сином Людським?

Велич і незбагненність цієї тайни підкреслюють тексти різдвяного богослужіння. І в кожному рядку кондака ми бачимо нагадування про чудо звершення Господньої волі, бо “де хоче Бог, там перемагається єства чин” (Стихира на Благовіщення). Ці нагадування свідчать: Різдво Христове, яке нині ми святкуємо, є надзвичайною і винятковою подією. Тому і оточене воно особливими явищами.

Як може народити чиста Діва без участі чоловіка? Але саме від Пречистої Діви Марії, на яку зійшов Дух Святий, народжується Син Божий, і це народження не порушує чистоти Приснодіви.

Як може вмістити малий вертеп Того, Хто сотворив небо і землю, і все що в них? Але саме так благоволить Бог Отець – щоби Син Його народився не в славі людській і не серед палат царських, навіть не у звичайному людському домі, а у печері-вертепі, де в негоду пастухи тримали своїх тварин. Цим Господь показує приклад смирення, через яке долається гордість – родоначальниця гріхів.

Чи часто нам доводилося не просто бачити ангелів, але разом із ними підносити славослів’я Богу? У часи Старого Завіту ангели являлися окремим святим людям лише у особливих випадках, щоби сповістити волю Божу. Але величну подію народження в світі Сина Божого зустріло славослів’ям ціле воїнство небесне. І звістку про Різдво Спасителя отримали не пророки чи законовчителі, а звичайні пастухи (Див. Лк. 2:8-18), бо Господь прийшов спасти всіх.

Чи бачив хто з нас зірку, подібну до тієї, яка привела волхвів до новонародженого Спасителя світу? З Божої волі небосхил приготував це особливе світило, яке східним мудрецям, а через них і нам усім, освітлює шлях до Христа – Вічного Царя.

Чи може осягнути розум те, що Немовля, яке у яслах спить сповите – Предвічний Бог? Важко осягнути це, адже зі Священного Писання, з вчення Церкви та власного досвіду ми знаємо про незбагненну велич і силу Божу.

На Господню славу навіть херувими дивитися не можуть, закриваючи крилами обличчя свої. Пророк і Боговидець Мойсей на горі Синай лише ніби ззаду й звіддаля міг побачити славу Господню, бо сказав йому Бог: “Обличчя Мого не можна тобі побачити, тому що людина не може побачити Мене і залишитися в живих” (Вихід 33:20). А ми не лише бачимо Господа – ми єднаємося з ним через Святі Таїнства, через Церкву, яка є Тіло Його, єднаємося, щоби мати життя вічне!

Тому з подією, яка сталася понад 2000 років тому, ми й сьогодні вітаємо одне одного. Тому так радіємо в нинішнє свято. Бо здійснилося те, чого людство очікувало від адамового часу, про що сповіщали пророки, на що сподівалися праведники – Син Божий прийшов, щоб спасти кожного з нас від вічної загибелі.

У ці святкові дні сердечно вітаю з Різдвом Христовим і Новим роком чад Православної Церкви – боголюбивих пастирів та побожних ченців і мирян Чернігово-Сіверського краю, як вірних Київського Патріархату, так і братів та сестер з Московського Патріархату, і всіх християн. Вітаю також державну і місцеву владу, військовослужбовців та правоохоронців, які несуть служіння українському народу.

Пам’ятаймо, що саме заради спасіння, заради вічного блаженного життя кожного з нас, величний Бог зійшов з небес. Син Божий став також і Сином Людським, щоби ми звільнилися від рабства гріху і стали дітьми Божими, синами і дочками нашого Небесного Отця, спадкоємцями Царства, приготовленого для праведників.

Нехай богослужіння Різдва Христового, пов’язані з ним церковні та благочестиві народні традиції нагадують кожному з нас про обов’язок особливо у ці дні зробити крок до святості. Щоб не лише словами, але й власними справами та всім життям ми прославляли нашого Спасителя.

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!


ЄВСТРАТІЙ, Архієпископ Чернігівський і Ніжинський,

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 115 нових випадків COVID-19

Виявлено 115 нових випадків COVID-19 16:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 вересня в області зафіксовано 115 нових випадків COVID-19.

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині 12:32

З моменту офіційного старту виборчої кампанії 5 вересня спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки пошкодження політичної реклами на Чернігівщині, а саме 3 білборди заляпані фарбою та розмальований сітілайт виявили представники ОПОРИ в місті Чернігові.

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані 12:24

Близько 23-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що людина потребує допомоги.

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано 12:16

Минулої доби підрозділи обласного Управління ДСНС 5 разів залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян, 2 в природних екологічних системах та 1 на об'єкті.