Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 20:09:39

Каша “Бабка” і “Сироводна”: гастроспадщину Чернігівщини популяризує кулінарний експерт

14.01.2025   16:11Агенцiя

Відомий український шеф-кухар, ресторатор і блогер Євген Клопотенко відвідав Чернігівщину, щоб зібрати рецепти кулінарних страв, характерних для регіону.

Автентичні страви області є важливим елементом нематеріальної культурної спадщини. І таких унікальних рецептів Чернігівської області – багато. Це і каша «Бабка», і «Сироводна», й ікра з огірків тощо.

Каша «Бабка» – це традиційна страва Плисківської громади Ніжинщини. Готують її з крохмальних млинців, молока, вершкового масла та яєць. Така страва повинна бути на хрестинах і на великих релігійних святах. «Каша «Бабка» включена до Обласного переліку нематеріальної культурної спадщини Чернігівщини.

Є унікальні страви і на Корюківщині. Тушковані огірки - страва з м'яса, цибулі, моркви і кислих огірків, яка тушкується зі смальцем і спеціями (бажано в печі) годин п'ять. «Сироводну» теж готують у печі - зі свіжого молока, кисляку та пшона (або рису). Без солі і цукру! Їдять холодною. «Сироводна» - в Обласному переліку нематеріальної культурної спадщини Чернігівщини.

А в Ніжині готують розсольник зі свинячими нирками, а також унікальний місцевий смаколик –  ікру з огірків.

Під час гастромандрівки Євген Клопотенко побував і в Чернігові. Відвідав кулінарний захід, який організував волонтер Олег Бібіков для дітей із прикордонної Семенівки. Діти готували кекси й печиво. Долучилися до дійства перша віцепрем’єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко та заступник голови ОДА Іван Ващенко.

    «"Емоційно" - це слово перше приходить на думку, коли згадаєш черговий майстер-клас для діток у гостях в Олега Бібікова. Результат простий - щасливі діти», - зазначив Іван Ващенко.

    «Треба було бачити радість малечі, коли вони ліпили кульки печива й прикрашали кекси, куштували інгредієнти й спільно вигадували чудернацькі узори. Як із дитячим трепетом писали листи нашим військовим на фронт, аби разом із хлібом, кексами та печивом ці листи поїхали у Лиман на Донеччині», - акцентувала Юлія Свириденко.

 


 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

В області майже півтори сотні людей обстежилися в межах програми «Скринінг здоров'я 40+» 12:27

З початку цього року в Україні стартувала національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та розладів ментального здоров'я «Скринінг здоров'я 40+». У Чернігівської області на сьогодні таке обстеження пройшли 144 людини, з яких 26 – медичні працівники.

Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі

Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі 11:07

Державне агентство розвитку туризму презентувало національну програму, яка формує новий погляд на мандрівки Україною «Подорож до себе. Шляхи відновлення». Програма впроваджується за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України у співпраці з ГО «Бренд Юкрейн».

У Чернігові відкрили економічний Хаб на базі Ветеранського простору 10:59

Чернігів отримав новий простір для розвитку підприємництва та економічної самореалізації.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:54

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

8 квітня: цей день в Україні і світі 10:22

День 1504 Російська агресія - Day 1504 Russian aggression