Близька людина через месенджер просить терміново дати грошей: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми
Якщо вам в месенджері надходять повідомлення від родича, друга чи знайомого з проханням перерахувати або позичити гроші, перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашу близьку людину.

8 січня до Чернігівського райуправління поліції надійшло два звернення від громадян, які постраждали від однотипних шахрайських дій.
В першому випадку до поліції звернулася 21-річна містянка. Їй у месенджері нібито написала мати, яка нині перебуває за кордоном, з проханням терміново перерахувати гроші. Потерпіла відразу надіслала понад 31 тисячу гривень, і лише потім зателефонувала матері та дізналася, що ніяких грошей вона не просила, а її акаунт зламали шахраї.
В другому випадку події розгорталися аналогічно. 74-річна мешканка міста Остер отримала у месенджері прохання надіслати грошей, нібито від доньки, та перерахувала 8500 гривень. Згодом потерпіла також дізналася, що акаунт дочки зламано, і до матері по гроші вона не зверталася.
За обома фактами поліцейські відкрили кримінальні провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліція наполегливо рекомендує громадянам перевіряти інформацію з проханнями про допомогу, яка може надходити з невідомих номерів, або ж в особисті повідомлення з акаунтів ваших знайомих. Найперше, що варто зробити – зателефонувати родичу або другу за номером, який вам точно відомий, а не за вказаним у соцмережах, бо шахрай міг його змінити.
Якщо ви не маєте можливості зателефонувати людині, що просить про допомогу, за «надійним» номером, і змушені спілкуватися у месенджері – запитайте у співрозмовника про щось таке, що точно знаєте тільки ви та він. Таке питання одразу викриє шахрая.
Також варто написати спільним друзям у соцмережах і спитати їх, чи не отримували вони подібних повідомлень від друга. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку на всіх підписників зламаної сторінки.
Щоб убезпечитися від шахраїв, слід встановити складні паролі для кожного облікового запису, а також обов’язково налаштувати двофакторну автентифікацію.
Якщо вам надходять підозрілі дзвінки чи повідомлення від невідомих осіб - телефонуйте «102»!
Відділ комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.