На Чернігівщині завершилася операції “Ялинка-2012”
З метою активізації оперативно-службової діяльності, спрямованої на виявлення фактів незаконної порубки та реалізації дерев хвойних порід, розкрадання іншої лісопродукції з боку матеріально-відповідальних осіб, викриття зловживань та хабарництва з боку службових осіб держлісгоспів області, Управлінням державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Чернігівській області на території області була проведена оперативно-профілактична операція під умовною назвою “Ялинка-2012”.
Був розроблений детальний план організаційно-практичних заходів, методика збору матеріалів та викриття правопорушень. До проведення всього комплексу заходів також залучалися підрозділи ДАІ. Працювала постійно діюча робоча група, покликана контролювати хід та результати операції. За час відпрацювання співробітниками Управління ДСБЕЗ УМВС було перевірено 26 підприємств лісової галузі та 45 пилорам.
Виявлено 5 фактів незаконної порубки лісу (стаття 246 Кримінального кодексу України), які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування, за різного роду порушення складено 35 адміністративних протоколів.
Так, в одному з сіл Корюківського району був виявлений факт незаконної порубки близько 400 сосон на землях запасу біля лісового масиву державного підприємства.
На місці скоєння незаконної порубки знаходився автомобіль “Вольво” під керуванням жителя іншої області, який прибув в населений пункт для завантаження сосон. В причепі вищевказаного автомобіля знаходилися півтори сотні лісових красунь висотою від 1 до 2 метрів без будь-яких дозвільних документів. Підвіз дерев здійснювався трактором, який належить сільській раді, команду про підвіз дерев дав сільський голова.
Натомість згідно довідки сільської ради протягом 2012 року рішення про видалення зелених насаджень на території сільської ради не приймалося. Шкода, заподіяна лісу незаконною вирубкою дерев, становить понад 100 тисяч гривень.
Під час операції нарядами ДАІ затримано та доставлено до райвідділів внутрішніх справ області 22 транспортні засоби, які здійснювали перевезення ялинок та сосон, а також 2 транспортні засоби, які перевозили лісопродукцію.
Останні новини Чернігівщини
ТОП 5 послуг для людей з інвалідністю від служби зайнятості 08:55
Протягом січня-листопада 2025 року послугами Чернігівської обласної служби скористалися понад 1,3 тис. людей з інвалідністю.
До суду направлено справу трьох російських командирів, причетних до загибелі 20 людей у Чернігові 08:48
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направили до суду обвинувальний акт стосовно командира 35-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу зс рф та двох підлеглих командирів батальйонних тактичних груп.
На Чернігівщині внаслідок ворожої атаки поранені двоє людей: поліція документує воєнні злочини росіян 08:47
Вчорра вдень російська армія ударила безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.
Агентство Enabel передало Чернігівському центру крові нову автівку і допоможе з ремонтом приміщення 08:45
У Чернігові підписали меморандум між ОВА, Бельгійським агентство з міжнародного співробітництва Enabel, Центром крові і підрядником щодо капітального ремонту будівлі Центру. У проєкті також передбачена термомодернізація.
5 грудня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1381 Російська агресія - Day 1381 Russian aggression