Упродовж листопада на Чернігівщині поліцейські виявили майже 300 нетверезих водіїв
За кожним фактом керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння поліцейські склали протокол за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 130 КУпАП.
Правопорушників було відсторонено від керування транспортом.
За інформацією Управління превентивної діяльності обласної поліції, впродовж листопада 2024 року екіпажі підрозділів реагування патрульної поліції на автошляхах Чернігівщини та на вулицях населених пунктів загалом склали 4912 адміністративних матеріалів відносно водіїв різноманітного транспорту за порушення Правил дорожнього руху.
В тому числі поліцейські за цей період склали 274 адмінпротоколи за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння). У ряді випадків рівень алкоголю в крові правопорушників у 13-15 разів перевищував гранично допустиму межу (0,2 проміле).
Усіх правопорушників поліцейські відсторонили від керування транспортними засобами. Адміністративні матеріали за кожним викритим фактом було направлено до суду для ухвалення рішення.
Стаття 130 КУпАП передбачає такі покарання для правопорушників:
за вчинене вперше упродовж року керування транспортом у нетверезому стані – штраф у сумі 17 тисяч гривень та позбавлення права керування на один рік;
за повторне таке правопорушення упродовж року – штраф 34 тисячі гривень з позбавленням права керування на три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу або без такого;
за правопорушення, вчинене втретє протягом року – штраф 51 тисяча гривень з позбавленням права керування на 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.
Поліція закликає водіїв дотримуватись правил дорожнього руху та не сідати за кермо у стані сп'яніння.
Відділ комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
В області майже півтори сотні людей обстежилися в межах програми «Скринінг здоров'я 40+» 12:27
З початку цього року в Україні стартувала національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та розладів ментального здоров'я «Скринінг здоров'я 40+». У Чернігівської області на сьогодні таке обстеження пройшли 144 людини, з яких 26 – медичні працівники.
Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі 11:07
Державне агентство розвитку туризму презентувало національну програму, яка формує новий погляд на мандрівки Україною «Подорож до себе. Шляхи відновлення». Програма впроваджується за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України у співпраці з ГО «Бренд Юкрейн».
У Чернігові відкрили економічний Хаб на базі Ветеранського простору 10:59
Чернігів отримав новий простір для розвитку підприємництва та економічної самореалізації.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:54
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
8 квітня: цей день в Україні і світі 10:22
День 1504 Російська агресія - Day 1504 Russian aggression