Про реалізацію ветеранської політики в області – Іван Ващенко в ефірі «Українського радіо — Чернігів»
Повернення ветеранів до цивільного життя має здійснюватись комплексно на всіх рівнях. Про те, як реалізується ветеранська політика на Чернігівщині, розповів заступник голови ОДА Іван Ващенко під час ефіру на «Українському радіо — Чернігів».
Серед пріоритетних напрямів підтримки ветеранів – допомога з відкриттям та розвитком власної справи, забезпечення житлом, реабілітація, освіта, перекваліфікація, працевлаштування, психологічна підтримка.
Для того, щоб ветерани, члени їхніх родин та сімей загиблих військовослужбовців позачергово могли отримати комплекс необхідних адміністративних послуг в одному місці, в ЦНАПах запроваджено принцип «Єдиного вікна». Між ОВА, територіальними громадами та представниками центральних органів виконавчої влади щодо співпраці в цьому напрямі підписано відповідний документ.
Наразі Чернігівщина бере участь у пілотному проєкті Мінветеранів «Кабінети турботи». Це – місця в закладах охорони здоров’я, де ветерани та військовослужбовці можуть скористатися всіма необхідними послугами безпосередньо під час лікування.
«Такий проєкт ми намагались реалізувати спільно з громадською організацією ще на початку року. Спробували, але ресурсу не вистачило. Дуже приємно, що це побачили, підхопили і масштабували на рівень країни», – каже Іван Ващенко.
Також в області активно працюють над розширенням мережі ветеранських просторів. Один вже відкрито в Ніжині, створено комунальне підприємство в Чернігові, на черзі – Іванівка, Ріпки, Прилуки. Також в обласному центрі діє ветеранський простір «Пліч-о-пліч з Героями: Чернігівщина».
Крім того, нещодавно на базі Чернігівського колегіуму запрацював Центр ветеранського розвитку. Його мета – надання освітньої підтримки, організація курсів підвищення кваліфікації та спеціалізованих тренінгів для ветеранів.
«Такі центри необхідні. Ми будемо співпрацювати з Мінветеранів щодо їх відкриття на базі Чернігівської політехніки і Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя», – зазначив спікер.
Важливий напрям роботи – підтримка сімей ветеранів. Так, на Чернігівщині реалізовано проєкт «Відновлення». Заходи проєкту та передбачена ним комплексна допомога спрямовані на те, аби ветеранські родини не відчували себе залишеними на самоті. Його реалізацію планують продовжити й наступного року.
Нині триває процес напрацювання змін до обласної програми підтримки ветеранів та членів їхніх родин.
«Філософія ветеранської політики в Україні застаріла. Від стагнації ми маємо перейти до розвитку. Від пільг до можливостей», – наголосив Іван Ващенко та додав, що ветеранська політика має охоплювати всі сфери суспільства.
До обговорення та впровадження новацій долучаються й ветеранські організації. Так, наприкінці жовтня у Чернігові відбувся ветеранський форум, організований ГО «Ветеранська спільнота України «Серцевір». Під час заходу представників влади та громадських організацій мали можливість обмінятись досвідом, баченнями та напрацювати певні рішення у сфері ветеранської політики.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38
День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression
Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00
2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.
Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.
Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54
Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.
В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47
Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.