50 спеціалізованих служб підтримки постраждалих від насильства осіб діє на Чернігівщині
Йдеться про три денних центри соціально-психологічної допомоги, шість спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування та 41 мобільну бригаду.
Загалом послугами цих служб у 2024 році скористалося майже 12 тисяч осіб.
Таку статистику озвучив сьогодні в медіацентрі ОВА Андрій Шемець, директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА, під час брифінгу, присвяченому старту Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

За словами спікера, саме розбудова мережі спеціалізованих служб є одним із ключових пріоритетів держави стосовно допомоги особам, постраждалим від насильства.
Приміром, у поточному році за рахунок субвенції з державного бюджету Варвинська, Борзнянська, Куликівська та Коропська громади отримали кошти на купівлю автомобілів для мобільних бригад.
Розповів Андрій Шемець і про заходи, які заплановані в межах акції «16 днів проти насильства». Це – різноманітні акції, семінари, тренінги, флешмоб «Діти проти насилля», тематичні виставки літератури, фотовиставки тощо.
Подібні просвітницькі заходи проводить і Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в області. А також візити до проблемних сімей, розмови з кривдниками, лекції тощо.
Загалом, за словами начальника Управління Андрія Зеляка, в поточному році спостерігається тенденція зменшення кількості заяв стосовно вчинення домашнього насильства: 7604 повідомлень – проти 9023 заяв за аналогічний період минулого року.
«На цю статистику вплинула належна якісна профілактична робота поліцейських та дотичних служб. Ми залучаємо до роботи соціальних працівників громад, спільними рейдами проводимо профілактичну роботу. Тому позитивна динаміка у цьому питанні є».
До розмови доєдналася і Олена Надточій, керівниця мобільної бригади соціально-психологічної допомоги в місті Чернігів.
Вона повідомила, що останнім часом збільшилась кількість викликів щодо домашнього насильства у родинах військовослужбовців, які перебувають у відпустці чи проходять реабілітацію. У цьому випадку, важливим є комплексний підхід до проблеми всіх дотичних структур. Це робота як з військовослужбовцями, адже в реаліях війни їхній світогляд змінюється, так і з їхніми родинами.
Часто постраждалі не хочуть оприлюднювати факти насильства і не звертаються до поліції.
«Взагалі, приблизно 10% постраждалих відмовляються від допомоги. У цьому випадку, єдине, що ми можемо зробити – це надати постраждалому необхідні контакти, куди можна звернутися у випадку повторення ситуації».
Загалом, мобільна бригада може надати послуги психолога, фахівця із соціальної роботи або перенаправити до кризової кімнати чи притулку.
Втім, тут виникає питання про допомогу саме чоловікам, які постраждали від насильства. Кількість таких випадків збільшується, а кризової кімнати, куди можна направити постраждалого – в нашому регіоні поки що немає.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 17:47
За підрахунками служби зайнятості, з початку року (січень-травень)статус безробітного мали 8 тисяч мешканців області.
Начальник поліції Чернігівщини Володимир Тимошко відзначив за самовіддану і професійну службу вибухотехніків 15:40
Сталева витримка, зосередженість, виважені дії і відповідальність за життя кожного, хто поруч – це щоденна служба вибухотехніків поліції Чернігівської області.
Ще 100 дітей із Чернігівщини поїхали на відпочинок у межах проєкту «Карпатська зміна» 15:18
13 червня в табір до Чернівецької області вирушила ще сотня школярів із Чернігівщини.
Простір для життя і відновлення: громади Чернігівщини навчалися планувати розвиток територій з урахуванням сучасних викликів 14:34
Другий етап регіональних експрес-навчань, організованих в межах діяльності Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, відбувся сьогодні у Чернігові.
Уряд ініціював додаткову фінансову підтримку для прифронтових регіонів 14:11
Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко й керівник Офісу Президента України Кирило Буданов провели нараду щодо підтримки прифронтових територій. У ній узяли участь представники уряду, Офісу Президента, депутати Верховної Ради та начальники обласних військових адміністрацій.