Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 квітня, 18:08:43

Понад 6 тисяч мешканців селища будуть з водою навіть при повній відсутності електропостачання: у Сосниці встановили сонячну електростанцію

31.10.2024   11:37Агенцiя

У селищі Сосниця Корюківського району реалізували важливий проєкт з енергетичної модернізації. За сприяння БФ RePower Ukraine там встановили гібридну наземну сонячну електростанцію, що забезпечить центральний водозабір. 6700 мешканців селища будуть з водою навіть при повній відсутності центрального електропостачання.

Сонячна електростанція забезпечить безперебійну роботу навіть під час відключень електроенергії, суттєво зменшить витрати, покращить екологічну ситуацію та підвищить рівень енергонезалежності громади.

    "Впровадження сонячної електростанції на нашому підприємстві – це значний крок вперед у розвитку комунальної інфраструктури Сосниці. Це дозволить нам гарантувати стабільну роботу та якісні послуги для мешканців громади незалежно від зовнішніх обставин. Особливо важливо, що проєкт також сприятиме зменшенню витрат на електроенергію, які можна буде спрямувати на модернізацію обладнання та покращення послуг," - коментує керівниця "Сосницького комунально-житлового управління" Олена Кузьменко.

Головним виконавцем проєкту виступає БФ RePower Ukraine у співпраці з іншими громадськими організаціями, такими як Energy Act for Ukraine, Екодія, Екоклуб, в рамках проєкту ініціативи «Відновлювані джерела енергії для стійкої України» (Renewables for Resilient Ukraine - R2U), яку виконує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням уряду Німеччини.

    "Встановлення сонячної електростанції в Сосниці демонструє, як громади можуть рухатися шляхом енергетичної незалежності. Особливо важливо, що проєкт реалізується саме на комунальному підприємстві, яке забезпечує базові потреби мешканців. Це створить додаткову стійкість для всієї громади та стане прикладом успішного впровадження зелених технологій на місцевому рівні," - зазначає директорка БФ RePower Ukraine Марина Замфір.

Сосницька селищна рада підтримує ініціативу та сприяє її реалізації.

    "Цей проєкт – чудовий приклад того, як міжнародна співпраця та локальні ініціативи можуть працювати разом для створення сталого майбутнього. Встановлення сонячної електростанції не лише допоможе нашому комунальному підприємству працювати ефективніше, але й надихне інші громади на впровадження подібних рішень," - підкреслює голова селищної ради Сосниці Андрій Портний.

Проєкт у Сосниці є частиною загальнонаціональної ініціативи з розвитку відновлюваної енергетики в українських громадах та демонструє практичні кроки до енергетичної незалежності на місцевому рівні.
За повідомленням БФ RePower Ukraine
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 12:20

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.

На Чернігівщині викрито лікарку ВЛК, яка за грошову винагороду встановлювала фіктивні діагнози для ухилення від мобілізації 12:19

У межах програми з викриття протиправних дій службових осіб військово-лікарської комісії «Зворотній бік ТЦК та ВЛК» за процесуального керівництва Деснянської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру члену військово-лікарської комісії одного з РТЦК та СП на Чернігівщині за ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей).

Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21

Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.

«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09

У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».

Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини

Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16

З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.