СБУ викрила коригувальників, які наводили «Шахеди» на радіолокаційні станції ЗСУ та лінії електропередач на півночі України
Контррозвідка Служби безпеки України затримала двох російських агентів, які діяли у Київській та Чернігівській областях. Зловмисники коригували повітряні атаки рф на локації Сил оборони та енергооб’єктів.
За наявними даними, ворожі завдання виконували двоє мешканців Києва віком 17 та 21 рік, яких дистанційно завербував співробітник російської воєнної розвідки (більш відомої як гру).
Щоб отримати координати для запуску дронів-камікадзе, зокрема типу «Шахед», агенти об’їжджали територію обох регіонів на своєму авто.
Під час вилазок зрадники намагалися виявити бойові позиції радіолокаційних станцій ЗСУ, які обороняють повітряний простір столичного регіону та Чернігівщини.
Також фігуранти фіксували наслідки дронових атак агресора на енергетичні об’єкти на півночі України.
Для цього вони знімали об’єкти інфраструктури за допомогою камер мобільних телефонів з додатковим живленням, які ховали у замаскованих коробах поблизу опорних ліній електропередач.
Контррозвідники СБУ викрили зрадників, задокументували їхні злочини і затримали за адресами проживання.
Під час обшуків у затриманих вилучено мобільні телефони із доказами комунікації з російським гру.
Слідчі Служби безпеки повідомили агентам про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Злочинні дії 21-річного фігуранта додатково кваліфіковано за ч. 1 ст. 304 Кримінального кодексу України (втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність).
Обидва зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Чернігівській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Останні новини Чернігівщини
В області майже півтори сотні людей обстежилися в межах програми «Скринінг здоров'я 40+» 12:27
З початку цього року в Україні стартувала національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та розладів ментального здоров'я «Скринінг здоров'я 40+». У Чернігівської області на сьогодні таке обстеження пройшли 144 людини, з яких 26 – медичні працівники.
Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі 11:07
Державне агентство розвитку туризму презентувало національну програму, яка формує новий погляд на мандрівки Україною «Подорож до себе. Шляхи відновлення». Програма впроваджується за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України у співпраці з ГО «Бренд Юкрейн».
У Чернігові відкрили економічний Хаб на базі Ветеранського простору 10:59
Чернігів отримав новий простір для розвитку підприємництва та економічної самореалізації.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:54
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
8 квітня: цей день в Україні і світі 10:22
День 1504 Російська агресія - Day 1504 Russian aggression