Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 41 тисячу гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».
До Чернігівського райуправління поліції звернулась 54-річна жінка з повідомленням про те, що з її банківського рахунку зникла майже 41 тисяча гривень. Заявниця пояснила, що в соціальній мережі вона побачила оголошення нібито від одного з провідних банків України. В оголошенні йшлося, що фінансова установа надає грошову допомогу за рахунок заарештованих російських активів.
Сподіваючись отримати гроші, заявниця перейшла за посиланням та у запропонованому рядку ввела реквізити своєї банківської картки.
Невдовзі жінці зателефонував незнайомець та повідомив, що для підтвердження операції потрібно натиснути цифру "1", що жінка слухняно зробила. Невдовзі потерпіла виявила, що з її банківського рахунку було списано майже 41 тисячу гривень.
Усвідомивши, що її ошукали, жінка звернулася до поліції.
Нині поліція працює над встановленням аферистів у рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
![]()
Останні новини Чернігівщини
Відстрочка від мобілізації для чернігівців: що зміниться з 1 листопада — пояснюють юристи 14:27
З 1 листопада 2025 року в Україні починають діяти нові правила оформлення та продовження відстрочок від мобілізації. Вони запроваджуються постановою Кабміну №560 і стосуються всіх військовозобов’язаних, зокрема мешканців Чернігова та області.
В Україні запрацював Ветеран PRO — єдина цифрова платформа для ветеранів, ветеранок та їхніх родин 13:22
Уряд України на виконання доручення Президента України представив Ветеран PRO — державну цифрову платформу для ветеранів, ветеранок і їхніх родин, де зібрано всю інформацію про пільги, програми, послуги та можливості в одному місці. Проєкт реалізовано Міністерством у справах ветеранів України.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 30 жовтня по 8:00 31 жовтня 2025 року 12:41
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
Освіта та спорт: з проблематикою Чернігівщини ознайомилися представники профільних міністерств 11:48
Сьогодні Чернігівську область з робочим візитом відвідали заступники очільників двох міністерств: освіти і науки – Андрій Вітренко, молоді та спорту – Сергій Тимофєєв.