Освіта і бізнес: на Прилуччині будують укриття та інвестують у розвиток агросектору
Капітальний ремонт укриттів у ліцеях та робота аграрного бізнесу – чим живуть громади на Прилуччині дивився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Зокрема, очільник ОВА оглянув укриття в двох навчальних закладах.
«Обидва ліцеї працюють очно, що дуже важливо. Це питання не лише якісної освіти, але і соціалізації», - наголосив В’ячеслав Чаус.
У Линовицькому ліцеї - 273 учні, 100 із них підвозять до навчального закладу. Є укриття, що розраховане на 1550 осіб. Протягом останніх двох років на його ремонт витратили понад 6 мільйонів гривень - це кошти державної субвенції, місцевого бюджету та донорів – мова про швейцарсько-український проєкт DECIDE. Тут облаштували санітарні кімнати, освітній хаб, кімнату для медичної сестри, а за грантові кошти обладнали тренажерний зал. В укритті є запас ліків і води. Тут тепло і немає вологи.
Директорка ліцею Наталія Силенко говорить, що намагаються залучати кошти міжнародних донорів. Так вдалося відремонтувати укриття. У планах – вибороти грант на ремонт харчоблоку.
У Журавському ліцеї навчається 221 учень. 17 дітей підвозять. Цьогоріч придбали шкільний автобус на умовах співфінансування: 2,7 мільйонів гривень - кошти державної субвенції, 700 тисяч гривень - місцевого бюджету. У процесі - ремонт харчоблоку. Цьогоріч відремонтували частину укриття, яке розраховане на 700 осіб. Є освітній та цифровий хаби, кімната медика, ігрові. Укриття інклюзивне. Капітальний ремон вартував 2,9 мільйонів гривень. Залучали донорів, частину профінансували з місцевого бюджету.
«У нашому укритті діти мають можливість навчатися. Площі дозволяють. Загальна площа укриття 882 м2. Частина реконструйована коштом швейцарсько-українського проєкту DECIDE. Загалом сховище поділене на зони і кожен клас має своє місце. Тому ми продовжуємо навчальний процес навіть під час повітряних тривог», - зазначає директор навчального закладу Михайло Момот.
«Сьогодні, під час повітряної тривоги, діти вкотре спускалися в укриття. Ворог продовжує тероризувати всю Україну. Тому ми повинні зробити максимум, щоб навчання дітей було безпечним. Працюємо», - наголосив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Під час візиту на Прилуччину очільник ОВА відвідав підприємство «Батуринський Гетьман МК», де вирощують зернові та бобові культури, насіння олійних культур. Нині в обробітку - 650 гектарів землі. Щороку площі збільшуються. Під урожай 2024 року посіяли озиму пшеницю, овес, кукурудзу, ячмінь і сою.
Тут постійно нарощують потужності. У 2022-му власним коштом збудували дільницю для сушки та зберігання зерна, що вартувала 9 мільйонів гривень.
«Вдячний кожному аграрію і кожному підприємцю, хто продовжує працювати на Чернігівщині», - акцентував В’ячеслав Чаус.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.
У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07
Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.
Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03
Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.
За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12
13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.