У ході масштабної спецоперації поліція викрила на Чернігівщині учасників міжрегіонального наркокартелю з мільярдними прибутками
Для знешкодження шести наркоугруповань було задіяно понад 1500 поліцейських, які у ході двоетапної спецоперації провели понад 230 обшуків у двадцяти областях України – серед них на Чернігівщині.
Сумарний дохід картелю з 19 нарколабораторій становив понад 2 мільярди гривень за півроку.
Загалом затримано 67 учасників злочинних організацій разом з організаторами і перекрито міжнародний канал постачання прекурсорів з-за кордону.
Поліцейські Чернігівщини встановили місце розташування нарколабораторії у Ніжинському районі, а також всю схему постачання сировини для виготовлення психотропної речовини і оптового збуту готової «продукції». Власника лабораторії затримано, у нього вилучено близько 4 кілограмів незаконного «товару» – солей PVP та понад 300 літрів прекурсорів.
Над викриттям учасників наркокартелю на Чернігівщині спільно працювали оперативники управління боротьби з наркозлочинністю поліції Чернігівщини та Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції України, слідчі Головного слідчого управління НПУ та обласного поліцейського главку.
За результатами етапів документування злочинної діяльності угруповання поліцейські за силової підтримки спецпідрозділу КОРД та роти поліції особливого призначення затримали основного фігуранта.
Надалі, із залученням кінологів поліції зі службовими собаками, було проведено серію одночасних обшуків на об’єктах у Чернігівському районі, що належать зловмисникам чи використовуються ними. Також відбувся невідкладний обшук в будівлі у Ніжинському районі, де наркоділки облаштували лабораторію з серійного виробництва великих об’ємів психотропної речовини – солей PVP.
За результатами обшуків поліцейські виявили та вилучили близько 4 кілограмів готової психотропної речовини, понад 300 літрів рідких прекурсорів, лабораторне обладнання, засоби фасування та пакування наркотиків, документацію, грошові кошти від злочинної діяльності, інші речові докази. Вилучене направлено на проведення експертних досліджень.
Також у власника нарколабораторії вилучено гроші, отримані злочинним шляхом у сумі понад 60 тисяч гривень, транспортні засоби преміальних марок, які використовувалися в ході злочинної діяльності. Транспорт поміщено на штрафмайдан.
Слідчі поліції повідомили основному фігуранту про підозру у вчиненні злочинів, передбачених:
- ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, вчинені організованою групою або в особливо великих розмірах);
- ч. 3 ст. 311 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів, вчинені організованою групою або в особливо великих розмірах);
- ч. 1 ст. 317 КК України (організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).
Санкція найтяжчої з них – від 9 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Досудове розслідування триває.



Відділ комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 17:47
За підрахунками служби зайнятості, з початку року (січень-травень)статус безробітного мали 8 тисяч мешканців області.
Начальник поліції Чернігівщини Володимир Тимошко відзначив за самовіддану і професійну службу вибухотехніків 15:40
Сталева витримка, зосередженість, виважені дії і відповідальність за життя кожного, хто поруч – це щоденна служба вибухотехніків поліції Чернігівської області.
Ще 100 дітей із Чернігівщини поїхали на відпочинок у межах проєкту «Карпатська зміна» 15:18
13 червня в табір до Чернівецької області вирушила ще сотня школярів із Чернігівщини.
Простір для життя і відновлення: громади Чернігівщини навчалися планувати розвиток територій з урахуванням сучасних викликів 14:34
Другий етап регіональних експрес-навчань, організованих в межах діяльності Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, відбувся сьогодні у Чернігові.
Уряд ініціював додаткову фінансову підтримку для прифронтових регіонів 14:11
Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко й керівник Офісу Президента України Кирило Буданов провели нараду щодо підтримки прифронтових територій. У ній узяли участь представники уряду, Офісу Президента, депутати Верховної Ради та начальники обласних військових адміністрацій.