Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 10 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».
До поліцейських відділення поліції № 1 (селище Козелець) Чернігівського райуправління поліції звернулась 64-річна жінка з повідомленням про те, що з її банківського рахунку зникло 10 тисяч гривень. Заявниця пояснила, що в соціальній мережі вона побачила оголошення про отримання грошової виплати у розмірі 10 тисяч гривень від відомого банку. Сподіваючись отримати гроші, жінка перейшла за посиланням.
Через деякий час їй зателефонував незнайомець та повідомив, що для підтвердження операції потрібно назвати SMS-код, який надійде в повідомленні. Через деякий час надійшов виклик з іншого номеру, де незнайомець попросив повідомити цей код, що жінка, не замислюючись, і зробила. Невдовзі потерпіла виявила, що з її банківського рахунку були списані 10 тисяч гривень.
Усвідомивши, що її ошукали, жінка звернулася до поліції.
Нині поліція працює над встановленням аферистів у рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Останні новини Чернігівщини
Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01
Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.
Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56
З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.
20 березня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.