У двох лікарнях області запрацює пілотний проєкт щодо підтримки ветеранів війни та військовослужбовців
Чернігівщина – одна з п’яти областей, які беруть участь у пілотному проєкті, спрямованому на підтримку ветеранів війни та військовослужбовців під час лікування в закладах охорони здоров’я.
Порядок взаємодії між структурними підрозділами, на які покладено функції з питань ветеранської політики, та структурними підрозділами з питань охорони здоров’я щодо організації відповідної роботи розробили Мінветеранів та Міністерство охорони здоров’я.
Практичні кроки впровадження ініціативи обговорили сьогодні під час онлайн-наради фахівці дотичних структур Чернігівської області з представниками Мінветеранів – заступником міністра у справах ветеранів України Русланом Приходьком та директоркою Департаменту соціальної політики Наталією Гуменюк.
«На початку року реалізацію подібного проєкту ми проговорювали з профільним міністерством. Тоді ж і зробили певні кроки для його втілення. Приємно, що зараз така ініціатива масштабувалася і поширюється серед регіонів, аби вибудувати стійку систему підтримки наших ветеранів. А головне – дієву. Наше завдання – докласти максимум зусиль, щоб виправдати довіру людей, які стоять на захисті кожного з нас», – наголосив заступник голови ОДА Іван Ващенко.
У чому полягає пілот? Коли ветеран війни чи військовослужбовець потрапляє до лікарні, на місці проводиться оцінка всіх потреб для надання необхідних послуг і залучення відповідних фахівців. Потім ця інформація передається до структурного підрозділу з питань охорони здоров’я, який направляє її відділу з питань ветеранської політики. Останній напряму контактує з лікарнею, щоб забезпечити надання заявлених послуг.
Участь у пілоті візьмуть Чернігівська обласна лікарня та Ніжинська центральна міська лікарня імені Миколи Галицького.
Для належної координації дій начальниця Відділу з питань ветеранської політики ОДА Оксана Петренко запропонувала розглянути меморандум, який і слугуватиме орієнтиром взаємодії всіх сторін, тобто стане чітким алгоритмом. До процесу залучено Північно-Східне управління надання безоплатної правничої допомоги, що стане у пригоді для розв’язання питань юридичного напряму.
Іван Ващенко запропонував залучити в роботу Обласний центр ветеранів війни як потужний майданчик реінтеграції ветеранів та членів їхніх родин.
Проєкт меморандуму розглядатимуть наступного тижня.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Якими мають бути ветеранські осередки у громадах: у Чернігові стартувала дизайн-сесія «Простори, що об’єднують» 14:50
Ветеранські простори мають бути інклюзивними осередками гідності, доступності та взаємодії в громадах. Це ключова тема дводенної дизайн-сесії, яка сьогодні стартувала у Чернігові, – «Простори, що об’єднують: універсальний дизайн для ветеранських просторів і громад».
Зайняв псевдопосаду під час окупації Херсону – затримано підозрюваного у колабораційній діяльності 14:45
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Херсон у добровільному зайнятті посади у незаконному правоохоронному органі. Йому інкримінують колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
«Армія відновлення»: на Чернігівщині за 3 роки – понад 33 тис. направлень 14:40
Чернігівщина одна з перших серед областей України долучилася до «Армії відновлення». Це урядовий проєкт щодо організації суспільно корисних робіт, завдяки якому українці мають змогу своєю працею підтримати країну в період воєнного стану.
Соціальні послуги в громаді: доступ, надавачі, вартість 14:37
Кожен із нас потрапляв у ситуацію, коли звертався по підтримку чи допомогу до батьків або друзів, але інколи такої підтримки недостатньо.
Україна тріумфує на чемпіонаті світу з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору! 14:36
3 09 до 15 листопада в Анталії (Туреччина) відбувся чемпіонат світу з футзалу серед осіб з порушеннями зору.