Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 березня, 09:16:15

Про втілене та подальші плани підтримки Чернігівщини – з французькою делегацією

15.10.2024   14:48Агенцiя

Франція однією з найперших прийшла на допомогу після ракетного удару росіян по Чернігову у квітні цього року. Так, за підтримки французької агенції з міжнародного технічного співробітництва Expertise France замінено вікна та двері в Чернігівській політехніці, Центрі інновацій та стартапів «Перемога», Інституті сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук, Чернігівській ЦРЛ.

Вчора  в межах візиту Надзвичайний і Повноважний Посол Французької  Республіки в Україні Гаель Весьєр, представники Посольства Франції  в Україні та Expertise France оглянули результати відновлення згаданих закладів та обговорили плани подальшої співпраці.

    «Франція, без перебільшень, наші справжні друзі, які справді допомагають. Не на словах. Їхня підтримка – це реальні дії. Сподіваюсь в майбутньому Чернігівщина так само буде корисна у реалізації спільних проєктів та співробітництві», –  зазначив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус та окремо подякував за допомогу французькому регіону Іль-де-Франс та агенції Expertise France.


На Чернігівщині французькі партнери реалізують низку проєктів з відновлення. Зокрема, Expertise France у співпраці з Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством охорони здоров'я Франції реалізує проєкт, спрямований на покращення доступу населення України до основних медичних послуг під час кризи APPUI Health. Він має на меті підтримати реконструкцію трьох закладів охорони здоров’я – обласних дитячої та психоневрологічної, а також Ічнянської міської лікарень.

    «На початку травня я був на Чернігівщині, анонсував напрями підтримки. Сьогодні я радий побачити на власні очі конкретні результати. Приємно відмітити якість роботи, яку здійснили Expertise France у співпраці з Посольством, та звісно ж з вашими колегами. Це заохочує продовжувати співпрацю. Ми готові планувати подальший процес відновлення на більш довгострокові терміни», – зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Французької  Республіки в Україні Гаель Весьєр.

До обговорення також доєднався голова проєктного офісу з відновлення при  Міністерстві охорони здоров’я України Віталій Каранда.

    «Будівлі та стіни не надають послуги. Саме тому Уряд України та МОЗ розглядають процес відновлення, як більш широкий та всеохоплюючий. Він стосується не тільки матеріальної інфраструктури, а й надання самих послуг. Це, зокрема, включає розвиток медичного персоналу. Ми дякуємо за те, що ваша стратегія вкладається в наше бачення. Така підтримка дуже цінна, – зауважив Віталій Каранда. – Варто відзначити не тільки швидкість допомоги, а й її гнучкість. Потреби у відновленні змінюються дуже швидко і те, як на них реагують французькі партнери дійсно заслуговує поваги».

Візит відбувся у межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

 Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій

Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій 19:47

Чернігівська область продовжує впроваджувати сучасні цифрові рішення, що роблять державні сервіси доступнішими для кожного мешканця. Днями відбулася робоча зустріч за участі заступника голови ОДА Сергія Зенченка, фахівців Управління цифрової трансформації, регіональної координаторки програми EGAP Юлії Масляної та керівниці Агенції регіонального розвитку Ірини Сімонової.

Чий голос домінує в чернігівських новинах: результати гендерного моніторингу 19:43

В онлайн-медіа Чернігівської області чоловіки й надалі значно частіше фігурують у новинах, ніж жінки — як у ролі головних героїв матеріалів, так і як фахові коментатори та експерти.

Про ефективну комунікацію у сфері ветеранської політики – на нараді в ОВА 14:31

Як надалі збільшити на рівні області ефективність міжвідомчої взаємодії у сфері ветеранської політики – обговорювали на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.

Старт роботи над Стратегією розвитку Чернігівської громади: аналітика та опитування мешканців 14:16

Перше засідання робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося 26 лютого.

“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт

“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт 14:13

І знову сцена Чернігівського обласного філармонійного центру належала Моцарту! Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) продовжує реалізацію мистецького проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, який передбачає виконання всіх симфоній великого австрійського композитора у хронологічній послідовності.