Про нові підходи до утвердження національної ідентичності — на коордраді в ОДА
Декомунізація та дерусифікація на Чернігівщині, облаштування музейних експозицій у закладах освіти, заходи національно-патріотичного виховання.
Усе це обговорювали учора на засіданні Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Чернігівській ОДА.
Про досвід облаштування музейних експозицій у закладах освіти на основі шкільних архівів про випускників – видатних особистостей українського державотворення, ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України, розповів Петро Степовик, керівник Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді.
«Підтримую новий досвід окремих громад області — створювати кімнати пам’яті та шани загиблим випускникам навчальних закладів замість встановлення дошок на фасадах шкіл. Пропоную опрацювати та розглянути це питання на одному із засідань Координаційної ради»,— зауважив заступник голови ОДА Іван Ващенко.
Також присутні дізнались про результати роботи по декомунізації та дерусифікації, розпочату одразу після деокупації області у квітні 2022 року.
«З 1769 об’єктів топоніміки, які змінили назви, більшість перейменовано органами місцевого самоврядування, — зазначив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко. — Щодо меморіального простору Чернігівщини — демонтовано меморіальну дошку на фасаді будівлі ОДА (зі згадкою про встановлення червоного прапора), направлено відповідні документи до Міністерства культури та стратегічних комунікацій України на зняття статусу об’єктів культурної спадщини та демонтажу 107 меморіальних об’єктів – російської імперської символіки, отримано дозвіл на зміну тексту епітафії на могилі Михайла Коцюбинського у м. Чернігів».
«Очищення меморіального простору та необхідність популяризації нових назв, пов’язаних із боротьбою за незалежність України, є однією із складових утвердження української національної та громадянської ідентичності», — підкреслив заступник голови ОДА Іван Ващенко.
Про необхідність популяризації досвіду першої української національної держави Війська Запорозького наголосив керівник благодійного фонду «Ніжен» Микола Шкурко.
Директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Андрій Шемець розповів, що в області — переважно у Чернігові — діють понад 40 інститутів громадянського суспільства, які працюють у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності. У подальшому планується вибудувати з ними тіснішу співпрацю.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
8 листопада: цей день в Україні і світі 08:54
ДЕНЬ 989 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 989 RUSSIAN AGRESSION
10 громад із Чернігівської області розпочинають роботу над стратегіями розвитку 14:08
Сформулювати бачення майбутнього та розробити стратегію розвитку допоможуть громадам із трьох прикордонних областей експерти ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень».
Розмінування Чернігівщини триває: майже 40 тис. га сільгоспугідь очищено від вибухонебезпечних предметів 09:46
Через війну потенційне забруднення вибухонебезпечними предметами Чернігівської області перевищує 350 тисяч га. Із них близько 300 тисяч (а це землі загального призначення, сільгоспугіддя, ліси та водойми) потребують обстеження та розмінування.
Olympic Dreams: третій японський кемп олімпійського резерву України 09:31
В рамках міжнародного проєкту спортивних таборів Olympic Dreams юні українські дзюдоїсти з Бучі, Гостомеля, Ірпеня та Чернігова майже місяць тренувались у найкращих майстрів дзюдо в Японії.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:24
Протягом минулої доби зареєстровано 3 пожежі.