Про нові підходи до утвердження національної ідентичності — на коордраді в ОДА
Декомунізація та дерусифікація на Чернігівщині, облаштування музейних експозицій у закладах освіти, заходи національно-патріотичного виховання.
Усе це обговорювали учора на засіданні Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Чернігівській ОДА.
Про досвід облаштування музейних експозицій у закладах освіти на основі шкільних архівів про випускників – видатних особистостей українського державотворення, ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України, розповів Петро Степовик, керівник Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді.
«Підтримую новий досвід окремих громад області — створювати кімнати пам’яті та шани загиблим випускникам навчальних закладів замість встановлення дошок на фасадах шкіл. Пропоную опрацювати та розглянути це питання на одному із засідань Координаційної ради»,— зауважив заступник голови ОДА Іван Ващенко.
Також присутні дізнались про результати роботи по декомунізації та дерусифікації, розпочату одразу після деокупації області у квітні 2022 року.
«З 1769 об’єктів топоніміки, які змінили назви, більшість перейменовано органами місцевого самоврядування, — зазначив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко. — Щодо меморіального простору Чернігівщини — демонтовано меморіальну дошку на фасаді будівлі ОДА (зі згадкою про встановлення червоного прапора), направлено відповідні документи до Міністерства культури та стратегічних комунікацій України на зняття статусу об’єктів культурної спадщини та демонтажу 107 меморіальних об’єктів – російської імперської символіки, отримано дозвіл на зміну тексту епітафії на могилі Михайла Коцюбинського у м. Чернігів».
«Очищення меморіального простору та необхідність популяризації нових назв, пов’язаних із боротьбою за незалежність України, є однією із складових утвердження української національної та громадянської ідентичності», — підкреслив заступник голови ОДА Іван Ващенко.
Про необхідність популяризації досвіду першої української національної держави Війська Запорозького наголосив керівник благодійного фонду «Ніжен» Микола Шкурко.
Директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Андрій Шемець розповів, що в області — переважно у Чернігові — діють понад 40 інститутів громадянського суспільства, які працюють у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності. У подальшому планується вибудувати з ними тіснішу співпрацю.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.