Укрпошта випускає благодійну марку «Під покровом Богородиці» до Дня захисників і захисниць України
1 жовтня 2024 року Укрпошта офіційно вводить в обіг благодійну поштову марку «Під покровом Богородиці», яка присвячена Дню захисників і захисниць України. Ця дата є символічною, адже збігається зі святкуванням Покрови Пресвятої Богородиці, яке вже другий рік відзначатиметься 1 жовтня за новим церковним календарем.
Покрова Пресвятої Богородиці здавна шанувалася українськими воїнами як символ захисту і духовної опіки. Марка «Під покровом Богородиці», розроблена художником Олександром Охапкіним, відображає цей глибокий зв’язок між захисниками України та їхньою заступницею – Дівою Марією. На марці зображена Пресвята Богородиця, яка своїм омофором покриває і захищає тих, хто боронить українську землю.
День захисників і захисниць України — це день, коли українці вшановують всіх, хто захищав і хто далі продовжує боронити нашу державу. Це свято відваги, героїзму та шани до тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність країни.
Тираж марки «Під покровом Богородиці» – 420 000 примірників. Номінал марки – U (відповідає тарифу на пересилання внутрішніх простих листів без оголошеної цінності масою до 50 грамів і поштових карток (18,00 грн з ПДВ)) + 5,00 грн (додатковий номінал, призначений для відрахування на соціальні (благодійні) цілі). Кошти від продажів марки «Під покровом Богородиці» будуть спрямовані на допомогу Збройним силам України.
Кількість марок в аркуші – 6. Тираж конверта «Перший день» – 30 000 примірників, карток – 30 000 примірників. Погашення спеціальним штемпелем «Перший день» відбудеться у м. Києві, 01001. Спецпогашення – у всіх регіонах України.
Марка «Під покровом Богородиці» стане не лише філателістичним надбанням, а й символом вдячності всім захисникам України. Придбати поштову марку можна у відділеннях Укрпошти та у Поштовому маркеті з 1 жовтня 2024 року.
Пресслужба АТ "Укрпошта"
Останні новини Чернігівщини
Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37
Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:06
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.
Виставка картин «Герої серед нас» 10:04
У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових експонується виставка картин «Герої серед нас» української мисткині, членкині Національної спілки художників України Тетяни Сосуліної (у дівоцтві – Байда-Усенко).
Дружина ветерана отримала грант від держави та відкрила у Чернігові магазин DUNA 10:01
Відомий український бренд DUNA тепер у Чернігові. Фірмовий магазин цієї торгівельної мережі нещодавно відкрила у самому центрі міста дружина ветерана Юлія Богорад.
На Чернігівщині росіяни вдарили безпілотниками по місту Городня 09:54
Сьогодні вдень російська армія завдала ударів по місту Городня Чернігівського району.