Посол Швейцарії в Україні Фелікс Бауманн дивився як триває відновлення чернігівських шкіл
Посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Фелікс Бауманн та в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако оглянули заклади освіти, де зараз тривають ремонтні роботи.
24 вересня частиною візиту пана Посла до нашого міста було ознайомлення із процесом відновлення шкіл, що стало можливим завдяки партнерам швейцарсько-українського проєкту DECIDE.

– Подивилися на результати роботи з відбудови гімназії №13 та її харчоблоку, а також облаштування укриттів, як безпечних освітніх просторів, у п'яти міських школах – від ремонту до устаткування меблями та комп'ютерним обладнанням, – розповів про деталі візиту в.о. міського голови Чернігова.
Зокрема, гімназія №13 була пошкоджена під час бойових дій у 2022 році. Зараз партнери DECIDE допомогають з її відбудовою, а також в процесі співпраці розширили цей проєкт і прийняли рішення взяти участь у ремонті ще й харчоблоку.
– Оновлена підлога та санвузли. Враховані всі норми для дітей із інклюзивними потребами. Далі – відновлення їдальні, вона потребувала капітального ремонту. Укриття оновлене, збільшене і там освітній хаб, де можна проводити заняття. Це дуже важливо в наш час, — розповіла журналістам директорка гімназії Інна Левченко.
Швейцарія вже другий рік як допомагає нашому місту з відновленням закладів освіти.
– Ми плідно працювали, аби побачити як діти повертаються у свої навчальні заклади та навчаються офлайн. Це добре для їх соціального благополуччя – навчатися у своєму класі серед однокласників. Тому ми і допомагаємо школам у цьому місті, також відновлюємо укриття і повністю їх облаштовуємо, – говорить Посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Фелікс Бауманн.
Нагадаємо, що метою візиту пана Посла до Чернігова також була передача 11 автобусів для покращення якості громадських перевезень у місті. Детальніше за посиланням тут.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41
У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.
Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19
З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.
Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28
У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.