11 автобусів зі Швейцарії невдовзі курсуватимуть Черніговом. Машини офіційно передали місту
24 вересня відбулася офіційна передача автобусів від міста Санкт-Галлен, Швейцарія, місту Чернігів.
Участь у презентації результатів проєкту, у форматах онлайн та офлайн, взяли: в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако, Посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Фелікс Бауманн, представники Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань, мерії Санкт-Галлену та Чернігівської міської ради, проєкту «DECIDE», а також Асоціацій «Україна Швейцарія Берн» та «Санкт-Галлен допомагає Україні».
– Щиро дякую від імені громади Чернігова за таку допомогу. Автобуси, які ми сьогодні отримали, працюватимуть на посилення трьох тролейбусних маршрутів: №3, 10, 11. Їх буде використовувати комунальне підприємство «Чернігівське тролейбусне управління». Тариф для пасажирів такий же, як і для всіх користувачів тролейбусами. Машини допоможуть нам зменшити інтервал руху на перелічених маршрутах і покращити якість громадських перевезень. Крім того, з управлінням освіти розглядаємо можливість частину цих автобусів залучити для спеціальних шкільних маршрутів, – говорить в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.
11 переданих транспортних засобів знаходяться у відмінному стані, що засвідчили спеціалісти під час незалежної експертизи.
Ідея цієї співпраці виникла під час навчального візиту української парламентської делегації до Швейцарії у травні 2023 року. Поїздка, присвячена реформі освіти у старшій школі, була організована швейцарсько-українським проєктом DECIDE, що реалізується громадською організацією DOCCU (Україна) та Цюрихським педагогічним інститутом (Швейцарія).
Спочатку йшлося лише про шкільні автобуси, але тісна співпраця обох сторін призвела до розвитку проєкту в сфері громадського транспорту. Це стало можливим завдяки ініціативі асоціації «Санкт-Галлен допомагає Україні», заснованої швейцарськими та українськими студентами, та підтримці Асоціації «Україна Швейцарія Берн».

– Ми вже маємо довгу та успішну історію підтримки міської мобільності українських міст, зокрема доставку трамваїв. Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку з першою передачею автобусів в Україну. Я щасливий, що ця ініціатива йде від студентів – українських і швейцарських. Санкт-Галлен і Чернігів знайшли одне одного на карті і встановили зв'язок. І ми маємо відчутний та конкретний результат цього партнерства. Завдяки йому пасажирів у Чернігові почнуть обслуговувати одинадцять автобусів. Це також надихаючий приклад для майбутньої децентралізованої співпраці між українськими та швейцарськими муніципалітетами, – зазначив Посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Фелікс Бауманн.
– З 2022 року Чернігівська громада є партнером проєкту DECIDE. Ми разом пройшли чималий шлях у відновленні доступу дітей до безпечної освіти. Сьогодні, завдяки місту Санкт-Галлен і Посольству Швейцарії в Україні, швейцарським ГО Асоціації «Україна Швейцарія Берн» та Асоціації «Санкт-Галлен допомагає Україні» та команді проєкту, громада Чернігова отримає сучасні та інклюзивні автобуси, маршрут яких проходитиме повз заклади освіти. Вірю, що це стане першим кроком до налагодження співпраці з громадою Санкт-Галлен та ще однією цеглиною у відновленні міста Чернігів та покращенні інфраструктури, зокрема, для дітей міста, які сильно постраждали внаслідок війни, – каже менеджерка швейцарсько-українського проєкту DECIDE Валентина Полторак.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини 08:57
Поліція завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт, щодо 19-річного чернігівця, який підозрюється у вчиненні низки тяжких злочинів.
12 березня: цей день в Україні і світі 08:54
День 1478 Російська агресія - Day 1478 Russian aggression
«Допомога ветеранам – це мій обов’язок і покликання»: Вадим Довгошей, помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики 13:08
Вадим Довгошей пройшов непростий шлях — від добровольця чернігівської територіальної оборони до спецпризначенця поліції, який отримав важке поранення під час оборони держави.
Освіта, здоров’я та потреби ВПО – В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.