Медики області ділилися «воєнним» досвідом з балтійськими колегами та управлінцями
Вчора Чернігівщину відвідала потужна делегація країн Балтії. У її складі – медичні фахівці та профільні управлінці. В межах діяльності Регіонального офісу міжнародного співробітництва вони зустрілися з місцевими лікарями, аби ознайомитися з їхньою роботою під час активних бойових дій.
«Партнерські відносили з усіма країнами Балтії ми посилили ще під час економічного форуму у 2021 році. На жаль, зараз акценти співпраці змістилися, адже всі сили спрямовуємо на боротьбу з тероризмом, перемога над яким не можлива без підтримки всього цивілізованого світу. Дякую країнам Балтії за допомогу, зокрема, Латвії, яка підставила своє плече з перших днів повномасштабної війни, – зазначив начальник ОВА В’ячеслав Чаус. – Ця різнопланова підтримка не оминула і медичні заклади, лікарі яких можуть поділитися своїм унікальним досвідом. На жаль, ним треба ділитися з усіма сусідами росії. Бо терорист ніколи не зупиняється».

У тому, що досвід Чернігівської області потрібно вивчати та імплементувати, переконаний заступник міністра охорони здоров'я України Ігор Кузін. Серед місцевих ноу-хау — від ефективного надання допомоги в неналежних умовах без потрібних медикаментів до прийняття ефективних управлінських рішень, що забезпечили функціонування системи в надскладний період (зокрема за браку кадрів та ускладненої логістики). Як зазначив урядовець, область не допустила суттєвих епідемічних ускладнень. Ефективно спрацювала і судово-медична експертиза, яка наразі є однією з найкращих в деокупованих регіонах країни.
Під час обговорення делегати цікавилися загальними засадами влаштування медичної галузі, сучасними викликами та особливостями роботи під час бойових дій, організацією надання медичної допомоги на місцях, формуванням запасів крові тощо. У ході робочого візиту вони відвідали низку провідних медзакладів області та поспілкувалися з їхніми колективами.
Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Медицина без бар’єрів: для жінок із віддалених громад Чернігівщини забезпечено доступ до життєво важливого онкоскринінгу 10:21
Чернігівський медичний центр сучасної онкології продовжує реалізацію масштабної програми скринінгу раку молочної залози, орієнтованої на жінок із найвіддаленіших куточків нашої області. Нещодавно в межах цієї ініціативи безоплатне мамографічне обстеження пройшли близько 30 мешканок Менської громади.
Чернігівський спортсмен Валерій Власенко здобув «золото» і «бронзу» міжнародного турніру 10:19
З 09 до 15 березня в місті Владиславово (Польща) відбувся Міжнародний турнір з пара тенісу настільного серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями розумового і фізичного розвитку.
Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині 10:17
Вчора вдень та сьогодні вночі ворог вкотре вдарив безпілотниками по Сновській громаді Корюківського району та по місту Новгород-Сіверський.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:33
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
17 березня: цей день в Україні і світі 09:30
День 1483 Російська агресія - Day 1483 Russian aggression