У Чернігові впроваджують посилений пакет послуг для сімей із дітьми
У Чернігівській міській раді 3 вересня відбулося чергове засідання робочої групи проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей із дітьми».

Ця зустріч відбувалася під головуванням заступниці міського голови Вікторії Пекур, за участі керівників і представників структурних підрозділів міської ради, надавачів соціальних послуг, представників служби у справах дітей, представників Української освітньої платформи. Наразі фахівцями вже напрацьований покроковий план впровадження та підсилення соціальних послуг для сімей з дітьми.
– Нам потрібно адаптувати це все під можливості, безпосередньо, Чернігівської міської територіальної громади. Це важливо, оскільки нас цікавлять ті проблеми, які є в громаді, і з якими ми стикаємося, і те, як і на якому етапі ми можемо впровадити або підсилити послуги, зважаючи на фінансові можливості, і звичайно, людські ресурси, – зазначила на початку засідання Вікторія Пекур.
У ході спілкування окремо обговорили вісім соціальних послуг, які вже запроваджені, або які заплановано підсилити чи запровадити у громаді:
Консультування/формування життєстійкості – формування батьківських компетенцій, групи взаємопідтримки, сімейне консультування, ненасильницьке вирішення конфліктів.
Соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
Раннє втручання.
Супровід під час інклюзивного навчання (асистент дитини).
Денний догляд дітей з інвалідністю.
Соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах (асистент сім’ї).
Кризове та екстрене втручання.
Соціальна інтеграція дітей та осіб, які мають досвід альтернативного догляду та виховання (інстутиційного та / або сімейного).
Нагадаємо, у лютому 2024 року підписаний Меморандум про взаєморозуміння та взаємодію між UNICEF та Чернігівською міською територіальною громадою, в результаті якого реалізується даний проєкт. Впроваджується він UNICEF Ukraine та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW). У консорціум входять: Українська мережа за права дитини, СОС Дитячі Містечка Україна, ГО «Соціальна Синергія» та Українська освітня платформа.
В рамках цього проєкту проводяться тренінги та вебінари як в онлайн-форматі, так і офлайн-зустрічі.
Робоча група створена з метою впровадження у громаді базових соціальних послуг, налагодженню плідної співпраці органів місцевої влади з місцевими надавачами соціальних послуг, з громадськими організаціями та донорами.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
У коледжі й профтехи області почала надходити комп’ютерна техніка від Латвії 12:37
Традиційно передачу обладнання забезпечили представники асоціації «Brunotava», що є надійним та постійним партнером Чернігівщини другий рік поспіль.

Аудит бюджету Ріпкинської селищної територіальної громади: потенціал для підвищення спроможності громади 12:17
В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області проведено чергову робочу зустріч з керівництвом Ріпкинської селищної територіальної громади щодо обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету цієї громади. Дослідженням охоплено період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

«Армія відновлення» на Чернігівщині: з початку року видано майже 6 тисяч направлень на суспільно корисні роботи 12:15
До таких робіт залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за фахом, а також внутрішніх переселенців. На оплату їхньої праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття спрямовано понад 42 млн грн.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 5 пожеж.
На Конгресових слуханнях Чернігівщина поділилася досвідом просторового планування в громадах 12:12
Представники Чернігівщини онлайн доєдналися до Конгресових слухань. Цього разу мова йшла про просторове планування в територіальних громадах. Це ключовий інструмент управління розвитком територій громад.