Українці подаватимуть менше паперових документів для призначення соціальних виплат і допомог
Міністерство соціальної політики активно працює над комплексною цифровізацією системи соціальної підтримки, щоб соціальні послуги і підтримка надавались в більш зручний спосіб та без зайвих паперів.
Як один із важливих кроків на шляху до цифрових соціальних виплат і послуг, Мінсоцполітики розробило, а Уряд - прийняв постанову, завдяки якій зменшиться обсяг паперових документів, які наразі подають українці для призначенням соціальних виплат і допомог.
Завдяки тому, що Мінсоцполітики під час повномасштабного вторгнення розгорнув Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС), значна кількість інформації, яка необхідна для призначення соціальних виплат і допомог українцям, вже цифровізована і наявна і цій системі. Відповідно, наразі зʼявилась можливість відмовитись від прийняття значної кількості паперових документів при призначенні виплат і допомог. Та інформація, яка вже є в ЄІССС, буде підтягуватись з цієї системи, – відтак, людині не потрібно наново її підтверджувати і подавати паперові документи.
Тобто людині, яка вже отримували виплату чи допомогу і дані якої внесені до ЄІССС, щоб переоформити її (або оформити нову) достатньо буде звернутися із заявою і пред'явити документ для ідентифікації (наприклад, паспорт). Решту інформації працівник органу соціального захисту зможе отримати завдяки цифровим рішенням. Якщо ж даних потенційного отримувача ще немає в системі, то, звичайно, йому потрібно буде надати усі необхідні документи.
«Дотепер в органах соціального захисту опрацьовували вручну мільйони заяв. А українці часто були змушені ходити по установах і стояти в чергах, аби зібрати весь пакет документів, необхідних для призначення виплат і допомог. Відмова від паперових копій документів, які вже є в нашій електронній системі, – важливий крок для розвитку системи соціального захисту. Адже це економить час громадян, які звертаються за підтримкою, а також фахівців, які цю підтримку надають. І в них з’являється можливість приділити час саме потребам людини та розмові з нею,» – зауважила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Інформаційні обміни дозволять:
· зекономити час як працівників соціальної сфери, так і отримувачів допомог, який вони мали раніше витрачати на збір та опрацювання паперових документів;
· пришвидшити розгляд заяв;
· зменшити корупційні ризики.
Нагадаємо, що ЄІССС запрацювала у перший рік повномасштабного російського вторгнення в Україну, зараз нею користуються в усіх регіонах країни, кількість користувачів – фахівців соціальної сфери – перетнула позначку 15 тисяч. ЄІССС охоплює десятки реєстрів та баз даних соціальної сфери, передбачає інформаційні обміни з іншими державними реєстрами, щоб дати можливість людині, яка потребує соціальної підтримки, звернутися за нею в будь-якій точці України і не збирати паперові довідки.
Прес-служба Міністерства соціальної політики
Останні новини Чернігівщини
Шість шкіл області отримали STEM-субвенцію в межах «Профільної» 11:59
Так, сучасні освітні простори цьогоріч запрацюють у школах Мени, Козельця, Новгород-Сіверського, Бахмача, Прилук і Чернігова.

Корюківські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував допустиму межу у 15 разів 11:53
Співробітники сектору реагування патрульної поліції Корюківського райвідділу склали на правопорушника адміністративні матеріали за фактом керування автомобілем у нетверезому стані.
Чернігівські поліцейські розслідують обставини автопригоди, в якій травмувався неповнолітній пішохід 11:51
17 червня о 14-й годині до поліції надійшла інформація, що водійка легковика здійснила наїзд на 13-річного хлопчика, який переходив проїзну частину дороги по нерегульованому пішохідному переходу. На місце події негайно прибула слідчо-оперативна група Чернігівського райуправління поліції.

Послуги служби зайнятості ветеранам війни 11:45
Щоб допомогти ветеранам війни адаптуватися до мирного життя, знайти роботу і побудувати кар’єру, служба зайнятості пропонує їм низку дієвих послуг та заохочує роботодавців працевлаштовувати таких громадян.
Ракетний удар по Чернігову в ніч на 17 червня 11:42
У ніч на 17 червня 2025 року по території міста Чернігів було завдано ракетного удару. На щастя, жертв серед цивільного населення немає.