Поліція Чернігівщини викрила злочинну схему продажу автомобілів, ввезених під виглядом гуманітарної допомоги
Поліцейські викрили у Чернігові злочинну групу, яка організувала схему збагачення на продажу позашляховиків, завезених у якості гуманітарної допомоги для ЗСУ на фронті.
Співробітники управління карного розшуку обласної поліції встановили, що один з благодійних фондів організував ввезення з-за кордону у спрощеному порядку позашляховиків у якості гуманітарної допомоги. У подальшому зловмисники продавали ці автівки через «підставних» осіб.
![]()
Поліцейські задокументували, що зловмисники, ігноруючи передбачену чинним законодавствам заборону на продаж гуманітарної допомоги, виставили на продаж одну з завезених з-за кордону автівок марки «Volvo CX60» на популярній інтернет-платформі. За позашляховик продавці хотіли отримати 6500 доларів США.
Поліцейські завадили спробі продажу автомобіля: позашляховик вилучено та поміщено на штрафмайданчик.
За цим фактом слідчий Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської окружної прокуратури розслідує кримінальне провадження за частиною 1 статті 201-2 Кримінального кодексу України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги). Такі дії караються штрафом від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на строк до чотирьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Наразі триває досудове розслідування.
Відділ комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14
Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.
У Чернігові поліція працює на місці атаки рф по житловому району 11:11
Сьогодні вночі ворог вкотре атакував мирне населення Чернігова. Окупанти поцілили по житловому району в центрі міста. Попередньо відомо, що від удару постраждали троє чернігівців.
Бюджети Чернігівщини отримали 2,5 мільярди гривень податків у листопаді 2025 року 11:08
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
8 грудня: цей день в Україні і світі 09:03
День 1383 Російська агресія - Day 1383 Russian aggression