Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 квітня, 01:17:05

Доступність ліків та вакцин: Міністр охорони здоров’я України відвідав Корюківщину

16.08.2024   11:22Агенцiя

Забезпечення мешканців віддалених сіл медичними препаратами – один із пріоритетів Уряду. Один з інструментів у цій справі – мобільні аптеки. Їх роботу на Чернігівщині вчора проінспектував Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

   «В Чернігівській області вже працюють 2 мобільні аптечні пункти, які виїздять до сіл як Корюківської тергромади, так і низки населених пунктів Ріпкінської, Березнянської, Михайло-Коцюбинської та Менської ТГ. Мобільні аптеки обслуговують місцевих жителів за 24 маршрутами, які охоплюють 103 населених пункти, де відсутні аптеки», – наголосив урядовець.

За словами відвідувачів «аптеки на колесах», це дуже корисний та зручний сервіс, особливо для віддалених сіл, де треба виїжджати в інший населений пункт, щоб купити необхідні ліки.


Міністр охорони здоров’я України нагадав, що з квітня на Чернігівщині працює ще і пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека». Завдяки ньому можна отримувати ліки поштою, попередньо замовивши їх через контакт-центр.

Стосовно «Доступних ліків», то за словами Віктора Ляшка,  79 % аптек Чернігівщини вже працюють за цією програмою.

    «Лише цьогоріч можливістю отримати необхідні ліки безоплатно або з частковою доплатою скористалися майже 15 тисяч нових пацієнтів на Чернігівщині. Важливою є й активна залученість сімейних лікарів, які постійно контактують з пацієнтами та мають змогу безпосередньо інформувати їх про нові сервіси та можливості. Зокрема, і про постійне розширення програми. Нині до неї входить 532 препарати».

Серед питань обговорених на зустрічі з медичним персоналом Корюківського центру первинної медико-санітарної допомоги, представниками ОТГ та жителями громади – імунопрофілактика інфекційних захворювань.

Міністр зауважив, що питання вакцинації в регіоні «просідає». В області були затримки з постачанням вакцин. Втім зараз вони є в наявності і невдовзі громади отримають всі необхідні препарати.

Важливо, що з 1 серпня по всій країні, за рішенням Держкомісії з питань ТЕБ та НС, оголошено додатковий раунд з вакцинації дітей та ревакцинації проти дифтерії та правця дорослих, який триватиме до кінця року. За Національним календарем профілактичних щеплень ревакцинація проти дифтерії та правця безоплатна і доступна у кожному медзакладі «первинки» та пунктах щеплень. Перша ревакцинація проводиться в 16 років, далі щеплення проти дифтерії та правця проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом кожні 10 років.

Ознайомився Віктор Ляшко і з ходом підготовки до проведення будівельних робіт та облаштуванням укриття у Корюківській центральній районній лікарні. Проєкт реалізується в межах субвенції з державного бюджету. Загальна вартість – понад 26 мільйонів гривень.

    «Цьогоріч Кабінет Міністрів України виділив 1 мільярд гривень на будівництво укриттів у медзакладах. Пріоритет віддається медичним закладам, розташованим ближче до територій активних бойових дій, де потреба в укриттях найбільш критична, щоб забезпечити належний захист і для пацієнтів, і для медиків», – наголосив очільник Міністерства охорони здоров’я України.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

В області майже півтори сотні людей обстежилися в межах програми «Скринінг здоров'я 40+» 12:27

З початку цього року в Україні стартувала національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та розладів ментального здоров'я «Скринінг здоров'я 40+». У Чернігівської області на сьогодні таке обстеження пройшли 144 людини, з яких 26 – медичні працівники.

Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі

Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі 11:07

Державне агентство розвитку туризму презентувало національну програму, яка формує новий погляд на мандрівки Україною «Подорож до себе. Шляхи відновлення». Програма впроваджується за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України у співпраці з ГО «Бренд Юкрейн».

У Чернігові відкрили економічний Хаб на базі Ветеранського простору 10:59

Чернігів отримав новий простір для розвитку підприємництва та економічної самореалізації.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:54

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

8 квітня: цей день в Україні і світі 10:22

День 1504 Російська агресія - Day 1504 Russian aggression