«Маршрути пам’яті»: у Чернігові почали встановлювати інформаційні стенди
Стартувала реалізація проєкту «Маршрути пам’яті», який реалізується завдяки сприянню фонду «Партнерство за сильну Україну» у співпраці з управлінням культури та туризму Чернігівської міської ради.
Про це 14 серпня керівник цього управління Олександр Шевчук повідомив журналістам.

В рамках проєкту на території Чернігова визначили 12 локацій, де будуть встановлені інформаційні стенди.
Сьогодні на Красній площі встановили перший стенд із загальною інформацією про трагічні події, які відбулися безпосередньо на цьому місці у період з дня повномасштабного вторгнення російських військ в Україну й до сьогодні. Розпочали з цього місця на знак роковин трагедії, яка сталася 19 серпня 2023 року біля театру, та вшанування загиблих від ракетної атаки.

– На цьому інформаційному стенді інформація про те, що відбувалося, починаючи з лютого-березня 2022 року і дотепер. Вся інформація уніфікована й викладена українською та англійською мовами, містить світлини та QR-код з посиланням на інформацію про трагічні місця, зокрема, де Чернігів міцно тримав оборону у 2022 році, – прокоментував начальник управління культури та туризму міськради Олександр Шевчук.
Аналогічні стенди будуть встановлені біля стадіону і бібліотеки по вул. Шевченка, біля «Чернігівської політехніки», у мікрорайонах «Бобровиця», «Подусівка» (на місці зруйнованих шкіл) та «ЗАЗ» (біля зруйнованого гуртожитку), на кладовищі «Яцево» тощо.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
До 15 та 14 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які вбили знайомого та викрали його трактор для продажу 11:21
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури двох жителів міста Мена Корюківського району визнано винними в умисному вбивстві та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 115 КК України).
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:17
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув 67-річний пішохід.
“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13
Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02
День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression