Директор КП "Діловий центр" Чернігівської облради прокоментував обшуки та звинувачення правоохоронців
Директор "Ділового центру" та депутат Чернігівської облради Олександр Кузьменко підтвердив інформацію про обшуки на комунальному підприємстві. Вони пройшли минулого тижня.
У коментарі Суспільному він розповів, що не погоджується з тим, що йому інкримінують правоохоронці, а саме: облаштування криптоферми та махінації з комунальним майном.
"Мені нічого не інкримінують, проходили тільки обшуки. Були вилучені документи. Все решта — надумане і немає під собою ніякого підґрунтя. Обладнання (для майнінгу криптовалюти, — ред.) до комунального підприємства не відноситься".
Олександр Кузьменко також заперечує інформацію поліції про те, що на балансі у "Ділового центру" понад 50 будівель. Орендну плату, каже, на комунальне майно не занижував.
"На комунальному підприємстві дев'ять будівель, більше їх немає, це по-перше. З 2020 року всі приміщення, все майно здаються в оренду через Prozzoro. Тому в системі Prozzoro чітко визначені правила передачі майна в оренду і також законом "Про передачу комунального майна в оренду". Тому цифра в 10-15 разів (мова про занижену вартість оренди, — ред.), 50 будівель — це повна нісенітниця. Є балансова вартість будівлі, від неї розраховується квадратний метр для передачі в оренду. Все".
Зі слів керівника підприємства, на запит правоохоронців вони надали всі необхідні документи.
"Вони прийшли й показали постанову, ми виконали рішення правоохоронців. Надали всі дані, всі документи, які стосуються підприємства. Ніхто не ховав і не ховає документи. Всі працівники допомагали, ми все надали".
Щодо звинувачень в облаштуванні ферми криптовалюти Олександр Кузьменка відповів наступне:
"Що означає незаконне? Людина чи товариство в приміщенні, яке орендує, поставило собі лічильники, обладнання і працює з серверами. В чому незаконність? Це вони так хотіли б, щоб так було, але воно насправді по-іншому (мова про правоохоронців, — ред.). Там комерційне підприємство законно підключило обладнання, лічильники. Всі, хто орендує, комунальні послуги сплачують, у нас немає проблем з користувачами. В будівлі 100 організацій, які працюють і платять гроші за електроенергію".
Керівнику КП "Діловий центр" та його спільникам поліцейські інкримінують незаконне облаштування ферми з криптовалюти, а також незаконні махінації з комунальним майном. Правоохоронці з'ясували, що керівник комунального підприємства, яке має на балансі понад 50 будівель, упродовж кількох років штучно занижував орендну плату на комунальне майно.
Як повідомляє ГУ Нацполіції у Чернігівській області, у змові з іншими посадовцями комунального підприємства, він організував здачу приміщень в оренду за штучно заниженими у 10-15 разів цінами. А саме: комунальне майно реєструвалося на аукціоні, у якому брало участь підприємство, яке зареєстровано на помічницю директора.
"Після отримання цим підприємством майна у тимчасове користування за заниженими цінами, воно пропонувалося юридичним або фізичним особам для укладення договору суборенди по вже ринковій ціні, яка у десятки разів перевищує орендну плату, дохід від якої потрапляє до підконтрольного директора ТОВ. Отримані від незаконної оборудки з майном гроші розподілялися між всіма учасниками", — йдеться у повідомленні.
За результатами обшуків поліцейські вилучили документи "чорної" бухгалтерії, а також інші докази.
"В одному з технічних приміщень поліція виявила облаштовану майнінг-ферму криптовалюти. За інформацією слідства, директор КП створив прихований за ліфтом каскад з відеокартами та самовільно підключив його до електричної мережі комунального підприємства. Щомісяця на майнінгу криптовалюти посадовець заробляв від 1 300 доларів, тим самим завдаючи збитків комунальному підприємству на рахунках за крадену електроенергію".
Як коментують ситуацію в Чернігівській обласній раді
Голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко Суспільному розповіла, що зараз ведеться слідство. У КП "Діловий центр" вилучили частину документів по суборенді.
"Про криптовалюту вперше чую. Частину документів по суборенді в ході розслідування у "Діловому центрі" вилучали. Це поки недоведено. Закінчиться слідство — тоді будемо говорити", — сказала Дмитренко.
Наразі зі слів Дмитренко, чиновник залишається на посаді поки його вина не буде доведена.
Останні новини Чернігівщини
Прилуцькі поліцейські розшукали трьох зниклих дітей у Київській області 17:51
Усю ніч співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановлювали місце знаходження двох хлопчиків 12 та 8 років та 10- річної дівчики, які зникли ввечері. Дітей знайшли на світанку у сусідній області живими та неушкодженими.
Верстатник, слюсар, водій … Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 17:40
Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На початок вересня на Чернігівщині налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних (4,8 тис.), серед яких майже 80 % жінок.
“Українське сценічне вбрання. Смарагдова віднова” 12:17
Всіх, хто цікавиться історією української культури — у широкому розумінні — 5 вересня 2024 року запросили до мистецької дискусії Академічний ансамбль пісні і танцю “Сіверські клейноди” та балетмейстер, дослідник-етнограф, автор серії книг про історію народного танцю і костюму Костянтин Богомаз.
Складні часи вимагаються рішучих дій: як розвивається бізнес на Прилуччині 10:10
Наразі весь бізнес Чернігівщини – прикордонного деокупованого регіону – переживає не найкращі часи. Прилуцький район – не виняток з-поміж п’яти, адже будь-який розвиток потребує інвестицій, іншими словами – надто ризикових рішень під час війни.
Сімейні лікарі Чернігівщини покращують навички із ранньої діагностики онкологічних захворювань 10:09
305 медиків з 28 центрів первинної медико-санітарної допомоги, що обслуговують мешканців 49 територіальних громад Чернігівщини, пройшли навчальну програму з профілактики та раннього виявлення раку.