З 31 липня по 2 серпня у Києві відбувся тренінг «Протидії дезінформації та стратегічні комунікації» для держслужбовців Чернігівської та Сумської областей
З учасниками тренінгу працювали експерти Центру стратегічних комунікацій, а також запрошені зовнішні експерти.
З вітальним словом до учасників тренінгу звернувся керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей: «Ми переконані, що саме ви є головним фільтром, щоб шкідлива інформація не поширювалась далі до наших громадян у регіонах. Від вас залежить інформаційна безпека держави. Ми сподіваємося, що наша з вами співпраця не закінчиться лише сьогоднішнім заходом. Віримо у підтримку цієї комунікації надалі, оскільки зворотний зв’язок важливий для роботи Центру стратегічних комунікацій. Давайте разом покращувати нашу українську інформаційну безпеку».
На важливості в розумінні стратегічних комунікацій наголосив заступник голови Чернігівської ОВА Іван Ващенко: «Сфера інформаційної діяльності та комунікацій — це завжди простими словами про складні речі, не враховуючи багато підводних каменів. Стратегічні комунікації — це складніший вузол, якщо місія зрозуміла ще на початку, то розібратися з візією в умовах сьогодення — це ще та задача. Але я впевнений, що під час цього тренінгу ви більш ніж впораєтесь з цією задачею. І я також впевнений, що навчання з протидії дезінформації буде наповнене практичними прикладами, тому що ворог дуже підступний і не втрачає можливості щоразу насичувати наш інформаційний простір різними маніпуляціями та дезінформацією».
Навчання державних комунікаційників є справою надзвичайного значення для забезпечення стійкості. На цьому акцентувала керівниця з комунікацій групи проєктів кризового реагування UNDP в Україні Валентина Аксьонова: «ПРООН системно працює над підтримкою інформаційної стійкості України задля підвищення спроможності уряду та населення реагувати на кризові ситуації і для підтримки процесів відновлення. За фінансування уряду Японії ПРООН надає потужну підтримку уряду на всіх рівнях, як в навчанні зі стратегічних та кризових комунікацій, підвищенні спроможності боротьби з дезінформацією, так і в розвитку фундаменту інформаційної стійкості держави – медіаграмотності населення. Серед цього комплексу заходів – навчання державних комунікаційників усіх рівнів є дуже важливим елементом у забезпечення стійкості і ми раді можливості підтримувати наших партнерів Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки і Міністерство культури та інформаційної політики в цій роботі».
Про важливість використання отриманих навичок у роботі розповіла Вікторія Зражевська, керівниця тренінгового напрямку Центру стратегічних комунікацій, модераторка тренінгу: «Ми в Центрі стратегічних комунікацій системно працюємо з областями. Це вже не перший наш такий тренінг. Ми дуже сподіваємось, що він стане для вас цікавий та в першу чергу корисний, і ви зможете використовувати всі набуті знання і навички у вашій професійній роботі».
Протягом трьох днів учасники тренінгу змогли отримати знання у поняттях стратегічних комунікацій та комунікаційних стратегій і дізнатись про різницю між ними. Ознайомились з таким елементом стратегічних комунікацій, як протидія дезінформації і їх роллю в управлінні державою. Окремий день був присвячений кризовим комунікаціям та напрацюванню плану кризових комунікацій на потенційні загрози.
Також команда тренерів відпрацювала з учасниками і практичні навички: ідентифікацію неправдивої інформації, користування сучасними інструментами для її перевірки, формування контрнаративів, підготовку спростувань тощо.
"На тренінг я їхала із задоволенням. Організація на вищому рівні. Здобуті знання обов'язково знадобляться в подальшій роботі. Насамперед це комунікація, а комунікація у нас – все життя. Дякую організаторам за тренінг", – поділилася в.о. начальника відділу забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Прилуцької РДА Олена Горбач.
"Спікери компетентні, цікаві. Все просто, легко", – каже начальник відділу юридично-кадрової та організаційної роботи Новобілоуської сільської ради Наталія Сокирко.
Тренінг організовано Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України та UNDP в Україні за фінансування уряду Японії.
За повідомленнями Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
та Чернігівської районної державної адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Прилуцькі поліцейські розшукали трьох зниклих дітей у Київській області 17:51
Усю ніч співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановлювали місце знаходження двох хлопчиків 12 та 8 років та 10- річної дівчики, які зникли ввечері. Дітей знайшли на світанку у сусідній області живими та неушкодженими.
Верстатник, слюсар, водій … Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 17:40
Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На початок вересня на Чернігівщині налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних (4,8 тис.), серед яких майже 80 % жінок.
“Українське сценічне вбрання. Смарагдова віднова” 12:17
Всіх, хто цікавиться історією української культури — у широкому розумінні — 5 вересня 2024 року запросили до мистецької дискусії Академічний ансамбль пісні і танцю “Сіверські клейноди” та балетмейстер, дослідник-етнограф, автор серії книг про історію народного танцю і костюму Костянтин Богомаз.
Складні часи вимагаються рішучих дій: як розвивається бізнес на Прилуччині 10:10
Наразі весь бізнес Чернігівщини – прикордонного деокупованого регіону – переживає не найкращі часи. Прилуцький район – не виняток з-поміж п’яти, адже будь-який розвиток потребує інвестицій, іншими словами – надто ризикових рішень під час війни.
Сімейні лікарі Чернігівщини покращують навички із ранньої діагностики онкологічних захворювань 10:09
305 медиків з 28 центрів первинної медико-санітарної допомоги, що обслуговують мешканців 49 територіальних громад Чернігівщини, пройшли навчальну програму з профілактики та раннього виявлення раку.