Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 листопада, 19:23:38

У Чернігові продовжують відновлення гуртожитку на Бобровиці: коли планують завершити роботи

19.07.2024   17:09Агенцiя

Демонтують старе вимощення та планують ґрунт, аби зовсім скоро встановити новий покрив і надійноубезпечити фундамент від опадів. У Чернігові розпочався наступний етап реконструкції пошкодженого гуртожитку, що на вулиці Шевченка, 246а.

До відновлювальних робіт узялася підрядна організація, котра виграла тендер.

– Відсьогодні ми почали демонтаж вимощення старого й будемо монтувати нове вимощення. Це буде щебінь, арматура, бетон на півтора метри завширшки. І також відвідні бетонні лотки. Це 313 квадратних метрів. Потім у нас є покрівля, 1146 метрів квадратних. Наступного тижня ще одна бригада приступає до демонтажу. Спочатку там є місця, котрі потрібно демонтувати. І потім монтаж м’якої покрівлі — руберойд і парапети, оцинкована сталь, – розповів виконроб Сергій Бондарець.

Крім того, з наступного тижня розпочнуть роботи із заміни мережі водогону, каналізації та опалення в підвальному приміщенні, а також капітальний ремонт трьох ліфтів у будинку. Запчастини для їхнього відновлення замовили в українського виробника.

– Потім у нас є демонтаж пошкодженої плити перекриття. Це з тієї сторони, між третім та четвертим поверхом. Також у нас є ремонт вхідних груп, дві двері в прорізах, – додав виконроб.

Нагадаємо, ця багатоповерхівка в мікрорайоні Бобровиця під час боїв за Чернігів опинилася на лінії вогню. Її окупанти прицільно обстрілювали — з танків, авіації та артилерії. Відтак гуртожиток увійшов у десяток найбільш пошкоджених росіянами житлових багатоквартирних будинків. Улітку 2022-го місто розпочало аварійно-відновлювальні роботи, що дали змогу мешканцям пережити зиму у своїх стінах.

– Тоді було проведено демонтажні та підготовчі роботи. Було відновлено контур будинку, який був дуже пошкоджений. Несучі стіни, плити перекриття, балконні плити, віконні блоки в пошкоджених квартирах, міжквартирні перегородки, двері до пошкоджених квартир. А також було укріплено зовнішню стіну з боку вулиці Шевченка, – зауважила представниця управління житлово-комунального господарства ЧМР Тетяна Корж.

Загальна вартість робіт, проведених у 2022–2023-му роках, склала майже 10 мільйонів гривень. На цей же етап відновлення, за словами Тетяни Корж, з міського бюджету виділили ще 9 мільйонів 178 тисяч гривень.

– Аварійно-відновлювальні роботи, які виконує місто — це роботи, які забезпечують подальшу експлуатацію будинку, які закривають периметр для утримання теплоносія. І в подальшому вже люди у власних помешканнях можуть, залучаючи підтримку держави чи донорських організацій, проводити відновлення саме всередині квартир, – підкреслила Тетяна Корж.

Завершити ж усі заплановані роботи на Шевченка, 246а планують орієнтовно на початку жовтня.

 

Новий Чернігів
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:02

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме 3 пожежі.

У Чернігові відкривають набір на безкоштовний курс з правил дорожнього руху — готуватимуть до теоретичного іспиту

У Чернігові відкривають набір на безкоштовний курс з правил дорожнього руху — готуватимуть до теоретичного іспиту 09:45

У Чернігові стартує набір на безоплатний офлайн-курс із вивчення правил дорожнього руху. Заняття стануть корисними як майбутнім водіям, так і тим, хто хоче впевнено почуватися на дорозі та пригадати ключові правила. Початок навчання — 28 листопада.

 Обіцяла гаданнями повернути чоловіка з полону – за шахрайство судитимуть жительку Чернігівщини

Обіцяла гаданнями повернути чоловіка з полону – за шахрайство судитимуть жительку Чернігівщини 08:30

Прокурорами Чернігівської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жительки міста Городня за фактом шахрайства (ч. 1 ст. 190 КК України).

У Національному художньому музеї Румунії експонується твір з колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана 08:23

20 листопада у Національному художньому музеї Румунії (м.Бухарест) відбулося урочисте відкриття міжнародної виставки «Roman IA», до експозиції якої увійшов твір із колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана – «Дівчина-українка» (друга половина ХІХ ст.), автор – Микола Рачков. Виставка проходить під патронажем Президента Румунії.

26 листопада: цей день в Україні і світі

26 листопада: цей день в Україні і світі 08:20

День 1372 Російська агресія - Day 1372 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини