Олександр Кондрашов: «Аудитори зафіксували факти самовільного зайняття земельних ділянок в Ічнянській міській територіальній громаді»
Місцеві податки і збори становлять значну частину доходів місцевих бюджетів, серед яких особливе значення має плата за землю.
Земля є головною цінністю громади та запорукою економічного розвитку. З кожної ділянки, задіяної у підприємництві, законодавство України зобов’язує сплачувати кошти у місцеві бюджети у вигляді земельного податку та орендної плати за землю.
Державні аудитори Чернігівщини при дослідженні повноти отримання надходжень та ідентифікації проблем, з якими стикається громада під час формування і виконання міського бюджету звернули увагу на наявність фактів використання земель громади без правовстановлюючих документів сторонніми особами.
Разом з тим, припинення Держгеокадастром в умовах воєнного стану проведення заходів державного нагляду за використанням земельних ділянок, призводить до фактичної втрати контролю за використанням земельних ресурсів громади. Адже самовільне зайняття земельної ділянки є одним з найпоширеніших порушень норм земельного законодавства.
Працівники Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області, під час проведення аудиту разом із залученням фахівців Держгеокадастру та спільно з працівниками Ічнянської міської ради виявили випадки використання земельних ділянок громади сторонніми особами без договірних відносин.
Ічнянська міська рада подякувала аудиторам за проведену роботу та допомогу у виявленні земельних ділянок громади, які використовуються без договірних відносин (докладніше за посиланням: https://ichnya.cg.gov.ua/index.php?id=498364&tp=page). Адже це призводить до втрати громадою надходжень до бюджету, які в умовах військового стану мають надважливе значення для розвитку громади.
Матеріали контрольного заходу передані до Чернігівської обласної прокуратури.
Пресслужба Управління Північного офісу
Держаудитслужби в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські затримали чоловіка, який тяжко травмував односельця 14:57
Оперативники та слідчі відділення поліції №1 (селище Короп) Новгород-Сіверського відділу поліції затримали 54-річного чоловіка, причетного до заподіяння тяжких тілесних ушкоджень односельцю під час спільного вживання алкогольних напоїв.
Безпека, харчування та підвезення: як школи Чернігівщини підготувалися до нового навчального року 12:55
Менш ніж за тиждень стартує новий навчальний рік. Як підготувалася до нього Чернігівщина, розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:51
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
27 серпня: цей день в Україні і світі 08:50
День 1646 Російська агресія - Day 1646 Russian aggression
Бельгійські волонтери передали Чернігівщині пожежний автомобіль та дві «швидкі» 16:06
Сьогодні область отримала карету швидкої допомоги, спеціалізований ветеринарний автомобіль та великовантажне авто для пожежно-рятувальної служби. Автівки доставлено з Бельгії в межах благодійної ініціативи «Отець Карел для України».