Деколонізація топонімії на Чернігівщині: профільна робоча група розглянула пропозиції щодо перейменування вулиць
На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», що набув чинності влітку минулого року, у Чернігівській області триває процес перейменування вулиць у населених пунктах.
Фінальні пропозиції від районних державних адміністрацій та територіальних громад розглянула 9 липня робоча група з питань реалізації згаданого закону, у складі якої – представники профільних департаментів, Українського інституту національної пам’яті, історики та громадськість. Провів засідання заступник голови ОДА Іван Ващенко.
«Росіяни стирають нашу ідентичність, тому маємо максимально жорстко відстоювати загальну державну концепцію. А щоб прийняти конкретні рішення, всі пропозиції потрібно розглянути об’єктивно, – зауважив Іван Ващенко, додавши: – Це питання – не забаганка, а вимога часу і частина нашої боротьби з ворогом та його пропагандою».
Загалом робоча група опрацювала назви близько 500 вулиць у населених пунктах Чернігівщини. За результатами засідання готується проєкт розпорядження начальника обласної військової адміністрації про їхнє перейменування, яким буде поставлено крапку у цьому процесі.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Чернігів і Огре підтримують творчий зв’язок: учні мистецьких шкіл обмінялися своїми роботами 11:43
Чернігів і латвійське Огре — міста-побратими, які від початку повномасштабної війни залишаються на постійному зв’язку. Минулого тижня до Чернігова вже вшосте завітав волонтер, диригент і директор мистецької школи Атварс Лакстігала.
Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 11:39
За результатами фінального етапу XXVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дві студентки з Ніжина здобули призові місця.
Інклюзивність у дії: служба зайнятості допомогла облаштувати робоче місце для ветерана війни 11:37
Григорій Маханьков – ветеран війни, офіцер, учасник оборони Чернігова, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».
Чотири садочки Чернігівського району отримали сонячні електростанції від бізнесу 11:36
Комплекти сонячних електростанцій потужністю 25 кВт кожна сьогодні передали в Чернігівський садочок №26 та Новобілоуську громаду.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:28
Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.