Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 15 червня, 08:03:18

ЮНОПС спільно з французькими партнерами допомагають розміновувати Чернігівщину

10.07.2024   13:05Агенцiя

Однією з основних безпекових проблем на Чернігівщині залишається розмінування. Після активних бойових дій на території області залишилось багато вибухонебезпечних предметів. Крім того, їх кількість кожного дня збільшується через постійні обстріли прикордоння.

 

Про подальшу співпрацю у напрямі розмінування Чернігівщини говорили учора в ОВА на зустрічі з представниками Посольства Франції в Україні та Офісу Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС) в Україні, яка відбулась у межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Загалом в області обстеження та розмінування потребує близько 306 тисяч га землі. Насамперед це стосується земель сільськогосподарського призначення. З 2022 року в області було обстежено близько 46 тисяч га території, з яких більше 38 тисяч га – сільськогосподарські землі. Завдяки оперативному реагуванню, після активних бойових дій на Чернігівщині вдалося засіяти близько 90 % сільгоспугідь.

Крім того, розмінування потребують ліси та річки. Наразі на відвідування лісів в області діє заборона (тут розмінування фактично не розпочинали), на початковому етапі обстеження водних басейнів. Не йде мова наразі про розмінування у 20-ти кілометровій зоні від кордону з ворогом.

    «Потреба в розмінуванні буде актуальною для Чернігівщини ще протягом декількох десятків років. Тому в області створений Центр протимінної діяльності, який координує діяльність всіх операторів. До кінця року планується розмінувати близько 2 тисяч га сільськогосподарських земель, – зазначив перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем. – Ми бачимо, що темпи розмінування постійно пришвидшуються, в тому числі, й завдяки технічній допомозі партнерів. Сподіваємось, що надалі ця підтримка тільки збільшуватиметься. Це важливо для того, щоб максимально швидко очистити нашу територію від вибухонебезпечних предметів».

    «Ми тут, щоб зрозуміти потреби і допомогти. Дійсно є області з більшим рівнем забруднення. Проте сьогодні ми побачили скільки проблем створюють вибухонебезпечні предмети на Чернігівщині, – зауважив керівник проєктного підрозділу з протимінної діяльності Офісу ЮНОПС в Україні Девід Мак Магон. – Ми готові до подальшої співпраці і робимо все можливе, щоб отримати підтримку від різних донорів. Сподіваємось, що Уряд Франції також продовжить допомагати Чернігівщині, зокрема, і у сфері протимінної діяльності».

Зазначимо, у сфері розмінування на Чернігівщині ЮНОПС співпрацює з Державною спеціальною службою транспорту та вибухотехнічними підрозділами Національної поліції.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
 з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр

Ринок праці мовою цифр 14:19

Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:

Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15

За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати  безкоштовну реабілітацію

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35

За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

 Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17

Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.