Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 лютого, 21:46:26

Відкачує мул та промиває мережі: «Чернігівводоканал» отримав унікальний спецавтомобіль

04.07.2024   17:09Агенцiя

Комунальне підприємство «Чернігівводоканал» в рамках співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) отримало комбінований спецавтомобіль на базі вантажівки DAF, що може виконувати одразу кілька функцій: бути мулососом, асенізатором та каналопромивачем.

Наприкінці червня машина пройшла всі необхідні процедури з реєстрації і вже працює за призначенням як на плановій профілактиці, так і на усуненні аварій: очищує та промиває каналізаційні мережі від накопичених мулових відкладень.

– Автомобіль повністю новий, 2024-го року, виготовлений в Німеччині. Орієнтовна вартість в Україні 400 тисяч євро. На підприємстві він повноцінно замінить два наявних авто, оскільки може одночасно відкачувати і промивати каналізаційні мережі. Це унікальна машина,  перша в Україні з такими технічними характеристиками і, думаю, найкраща в Україні, – каже начальник автотранспортного цеху КП «Чернігівводоканал» Олександр Сокол.     

Машина вже використовується КП «Чернігівводоканал» в роботі.

За словами фахівців комунального підприємства, серед її плюсів – автоматизація багатьох процесів і потужний насос, що дозволяє відкачувати стоки з глибини 18 метрів. А за рахунок технічної можливості відразу відділити мул від води і менше їздити на очисні споруди. Фактично, одна машина замінює роботу двох старих, яким вже по 15 років, також відбувається економія паливо-мастильних матеріалів та людського ресурсу.

– Це щось нове. Добра техніка, німецька. Вона допомагає навіть фізичною силою – тягати ті самі рукава, відкачувати. Вона себе розвантажує, вимиває, і, таким чином, присутність людського фактору на цій машині мінімальна. Набагато легше працювати, ніж на старій техніці, – ділиться враженнями працівник І класу автотранспортного цеху КП «Чернігівводоканал» Сергій Башлак.

Перед передачею спецтехніки партнерами, водій, який є безпосередньо її оператором, а також начальник цеху пройшли навчання щодо особливостей роботи на цьому автомобілі у Німеччині, аби використовувати функції і закладений у ньому потенціал на повну.

В Україні, як зазначають співробітники підприємства, схожих машин лише декілька, і ті поступаються моделі, що відтепер є у Чернігова.


Пресслужба Чернігівської міської ради

 

Останні новини Чернігівщини

Компенсації для роботодавців від служби зайнятості 15:28

У 2025 році на Чернігівщині завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсації від служби зайнятості надано 700 роботодавцям. Їм виплачено 20,8 млн грн.

Зареєструвала ТОВ на окупованій Луганщині та платила податки в бюджет держави-агресора — повідомлено про підозру підприємиці 15:21

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жительці міста Луганськ у фінансуванні тероризму (ч. 1 ст. 258-5 КК України).

Чим живуть ветерани Чернігівщини: про потреби та точки дотику – з профільною міністеркою 15:20

Наталія Калмикова, міністерка у справах ветеранів України, відвідала Чернігівщину з новим робочим візитом. Сьогодні – в день четвертих роковин повномасштабного вторгнення.

Готовність Чернігівщини до повеней і паводків – на засіданні обласної комісії ТЕБ та НС 15:16

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС. Основна увага – підготовці до можливої весняної повені. До засідання долучився заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Демчук.

Чернігівська команда - у п’ятірці найкращих на юніорському чемпіонаті України з легкої атлетики 15:14

З 21 до 22 лютого в Києві відбувся Чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні серед юніорів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини