Штучний інтелект допоможе зекономити час редакціям: добірка корисних сервісів
Використання штучного інтелекту може пришвидшити рутинну роботу журналіста і навіть зробити її більш якісною.
Про це під час тренінгу “Використання ШІ у роботі локальних медіа”, який 29-30 червня організував регіональний хаб Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”, сказав спікер Павло Бєлоусов, експерт з цифрової безпеки в Nadiyno.org.
“Штучний інтелект звичайно ж може пришвидшити роботу, зробити її більш якісною. Зокрема, якісь рутинні речі взяти на себе: перевірку орфографії, пошук та перевірку фактів можна зробити, плюс обробити великі дані. Також, штучний інтелект може допомогти зробити кілька варіантів заголовків до матеріалів і самих текстів”,- сказав він.
Павло Бєлоусов радить користуватися платною версією ChatGPT , адже є можливість не лише працювати із текстовими матеріалами, а й файлами (картинками, документами, таблицями).
Окрім того, в платній версії можна створити свій власний “чат-бот” ChatGPT та підлаштувати його виключно під свої потреби. До прикладу, у вкладці Knowledge можна поділитися зі штучним інтелектом найкращими своїми статтями і тим самим навчити ChatGPT писати статті у вашому стилі та подачі.
Інший сервіс, який радить Павло Бєлоусов, – Claude. Також є версія від Google - Gemini. Перевірити текст на використання у ньому штучного інтелекту можна на платформі ZeroGPT .
Водночас, експерт наголошує на тому, що ChatGPT можна натренувати так, щоб перевірити, чи написати ШІ текст буде вкрай важко.
Сервіс Pinpoint дозволяє медійникам працювати із великою кількістю текстів та допомагає розшифровувати відео- та аудіофайли. На сайті Vizard також можна завантажувати аудіо для розшифровки.
У якості бази знань, яку можна використовувати у своїх матеріалах, Павло Бєлоусов порадив Рerplexity .
“Тобто, всі ці рутинні для журналістів процеси можна перекинути на штучний інтелект, сервіси, які його використовують та пришвидшити ці процеси, аби займатися більш важливими речами, які поки що можуть зробити тільки люди, а не бездушні машини”,- підсумував він.
Захід проводиться хабом “Медіабаза Чернігів” за підтримки Посольства США в рамках реалізації проєкту “Підтримка діяльності локальних медіа Чернігівської області”.
.jpg)
Останні новини Чернігівщини
Резонансне вбивство поліцейського в місті Бахмач. Засуджено контролера Служби судової охорони 12:45
За апеляційною скаргою прокурора Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд скасував виправдувальний вирок суду першої інстанції та постановив новий, яким 28-річного контролера Служби судової охорони в Чернігівській області визнано винним в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 КК України).
На Чернігівщині росіяни поцілили в приватний житловий будинок: поліція документує наслідки 12:44
Ввечері 18 листопада росіяни вкотре атакували мирне населення м. Семенівка Новгород-Сіверського району.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:42
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
На Чернігівщині тривають пошуки зниклого неповнолітнього Ростислава Полєхіна 07:59
До пошуків 17-річного Ростислава Полєхіна максимально задіяні всі служби поліції Чернігівщини, працівники ДСНС, нацгвардійці, водолази, кінологи зі службовими собаками, громадськість. Для розшуку використовуються безпілотні літальні апарати та спецтехніка.
19 листопада: цей день в Україні і світі 07:58
День 1365 Російська агресія - Day 1365 Russian aggression