Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 8 вересня, 02:27:19

Влада та громадськість – у тандемі на шляху до відновлення Чернігівщини: на Раді громад – про спільні цілі та можливості

30.05.2024   10:51Агенцiя

Саме про взаємовигідне партнерство ГО і ТГ говорили учасники третьої панелі Ради територіальних громад області, яке минулого тижня відбулося в обласному центрі.

    «Раніше влада співпрацювала з інститутами громадянського суспільства через Громадські ради. Втім, ми повинні розширювати нашу взаємодію, шукати нові для цього шляхи. Партнерство з громадськими організаціями вигідне територіальним громадам. Вона підсилює легітимність влади, робить їх спільну діяльність результативною», – пояснює Андрій Подорван, радник голови Чернігівської ОДА
 

    «Співпраця з громадськими організаціями, волонтерами дає можливість оперативно реагувати на виклики сьогодення та допомагає вирішити соціально-економічні, гуманітарні та багато інших важливих для Чернігівщини питань», – говорить Віталій Рудник, Гончарівський сільський голова.

Представники ГО запевнили, що готові як самостійно долучитися до реалізації суспільно корисних грантових проєктів у громадах, так і можуть допомогти у пошуку донорів чи інвесторів.

Приміром, Максим Богомаз, голова громадської організації «Активне Суспільство України», розповів про проєкт «Центр навчання безпеки «Ми готові», який планує реалізовувати в громадах регіону.

Його заступниця Катерина Попруга ознайомила учасників зібрання зі вже діючим проєктом «Маленькі герої».

А Тетяна Романова, виконавча директорка ГО «Агенція міських ініціатив», поділилася практичним досвідом та власним баченням, того як згуртувати громади для соціальних змін.

Поговорили і про проєкт «Єдина Платформа», втілений в життя головою ГО «ДОБРО ТУТ» Олександром Якубіним спільно з Олександром Маркіним, радником голови ОДА з питань молоді, сім’ї та спорту.

Це сайт, де кожен, хто потребує допомоги, може висунути свій запит і отримати підтримку від благодійних фондів, волонтерів або підприємств. І навпаки, якщо є можливість допомогти, то на платформі можна повідомити про це або відгукнутися на вже опубліковані запити від осіб, які потребують допомоги.

    «Об’єднати можливості волонтерів, бізнесу, благодійних фондів та влади – така головна мета Єдиної Платформи», – наголосив Олександр Маркін.

Важливо, що співробітництво з волонтерами дуже допомагає у відновленні Чернігівщини.

    «Саме така співпраця дала нам можливість пережити жахи окупації», – впевнена Іванівська сільська голова Олена Швидка та додала, що робота в цьому напрямку продовжуватиметься.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Прилуцькі поліцейські розшукали трьох зниклих дітей у Київській області 17:51

Усю ніч співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановлювали місце знаходження двох хлопчиків 12 та 8 років та 10- річної дівчики, які зникли ввечері. Дітей знайшли на світанку у сусідній області живими та неушкодженими.

Верстатник, слюсар, водій … Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 17:40

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На початок вересня на Чернігівщині налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних (4,8 тис.), серед яких майже 80 % жінок.

“Українське сценічне вбрання. Смарагдова віднова” 12:17

Всіх, хто цікавиться історією української культури — у широкому розумінні — 5 вересня 2024 року запросили до мистецької дискусії Академічний ансамбль пісні і танцю “Сіверські клейноди” та балетмейстер, дослідник-етнограф, автор серії книг про історію народного танцю і костюму Костянтин Богомаз.

Складні часи вимагаються рішучих дій: як розвивається бізнес на Прилуччині 10:10

Наразі весь бізнес Чернігівщини – прикордонного деокупованого регіону – переживає не найкращі часи. Прилуцький район – не виняток з-поміж п’яти, адже будь-який розвиток потребує інвестицій, іншими словами – надто ризикових рішень під час війни.

 Сімейні лікарі Чернігівщини покращують навички із ранньої діагностики онкологічних захворювань

Сімейні лікарі Чернігівщини покращують навички із ранньої діагностики онкологічних захворювань 10:09

305 медиків з 28 центрів первинної медико-санітарної допомоги, що обслуговують мешканців 49 територіальних громад Чернігівщини, пройшли навчальну програму з профілактики та раннього виявлення раку.